25.03.2014. | Автор:

Трипільське коло

Создатель: Світлана Цибульська

З червня по 3 липня у місті Ржищів Київської області пройшов IV Міжнародний еко-культурний фестиваль «Трипільске коло»
Фестивальні будні
Традиційно захід відбувається під знаком якоїсь природньої стихії. У цьому році це було повітря, але, природа вирішила по-своєму, адже усі фестивальні дні пройшли під дощем. Втім, це не зіпсувало настрою мешканців Трипілля, які між відвідуваннями лекцій про користь вегетаріанства, альтернативних джерел енергії, приготування зубної пасти у домашніх умовах, встигали послухати нові художні твори у виконанні початківців та вже іменитих создательів з літературної сцени, помісити глину на толоці, і, звичайно ж, поспівати пісень біля ватри. Однак це вдавалося лише тим, хто заздалегідь заготовив сухі дрова. Усі інші, вдягнувши різнокольорові дощовики та гумові чоботи, зігрівалися танцями біля Вечірньої сцени, де 1 та 2 липня проходили концерти.
Біля Вечірньої сцени
Одним з найбільш очікуваних виступів був концерт сучасного колективу «Бумбокс». Хлопці редко з’являються на open-air заходах, тож зустріли їх з особливим запалом. З хітів вони виконали «Поліну», а від «Білих шпалер» утримались. В пам’ять про солі0 «Братів Гадюкіних» Сергія Кузьминського «Бумбокс» виконав легендарну «Звьоздочку».
Спеціальним еко-культурним гостем кола стала група «Крихітка». Її вокалі0 Каша Сальцова уже издавна відома як активна прихильниця екологічного, здорового методу життя. Вона не раз ініціювала акції по захисту навколишнього середовища. Тому її поява на сцені «Кола» цілком відповіотдала ідеологічному спрямуванню фестивалю — жодних штучних катализаторів, лише духовне та фізичне єднання з природою. Музиканти групи «Крихітка» відносять свою творчість до напрямку indie-rock і поєднують живий виступ з електронними експериментами. Група набула популярності і через незвичайний вибір місць для концертів — вони вже виступали у старій теплиці Ботанічного саду, у закритому кінотеатрі та музеях.
Катя Chilly — співачка з унікальним голосом, як завжди дивувала глибиною і повнотою вокалу, органічно доповнюючи його електронікою. На жалко, не всі представники кола оцінили глас Каті Chilly. Під кінець її виступу багато слухачів скандували «АтмАсфера!», викликаючи на сцену постійних учасників «Трипільського кола». Вони не розчарували своїх прихильників та представили новий альбом Integro. Свій новий альбом презентував і колектив «Тінь Сонця».
Серед зарубіжних команд на майданчику «Кола» запам’ятались угорські Besh o Drom, постійні учасники фестивалю Sziget, білоруські Rokash, які органічно поєднували містичну атмосферу білоруських легенд з мейнстримівськими музичними стилями. Своїм мелодійним голосом зачарувала трипільців грузинська виконавиця Аніко з Aniko Dolidze project.
Довкола Ржищева
Ржищів височіє на Дніпровських кручах на березі Каневського водосховища. У місті знаходиться єдиний в Україні парк Трипільської культури. В декількох кілометрах від Ржищева, у селі Балико-Щучинка, знаходиться меморіальний комплекс «Букринський плацдарм». На цьому місці у році радянські воїни героїчно форсували Дніпро. Бої були такими запеклими, що сині дніпровські води зачервоніли від людської крові. В пам’ять про сотні тисяч загиблих на високих Канівських кручах збудований величний пам’ятник.
По дорозі до Ржищева варто заїхати до села Витачів. Здесь було одне з найдревніших поселень, за часів Київської Русі у Витачаві працював потужний порт. Вже в наші часи на березі Дніпра була відбудована дерев’яна каплиця та встановлений хрест.
Фото: Віталій Пінько

Комментарии закрыты.