28.05.2014. | Автор:

Закарпаття: У известного Синевирського озера є менший «брат» — ОзерцеОкрім титулованого, всіма знаного Синевирського озера, на Міжгірщині є ще одне, але не таке прославлене, проте прекрасне озеро, що зветься Озірцем. Мабуть, не випадково окрестили його так ніжно і, водночас, принизливо. Воно дійсно менше за Синевирське, але його красота неповторна, унікальна.
Дике озеро — це друга назва Озірця. З цього приводу в люді розповідають легенду: «Якось поверталася із походу Дика орда. Цей похід приніс ханові і його війську велику славу і багатство, бо ж вони завоювали різні народи та везли додому награбоване добро.
Карпати виявилися дуже суворими для хана, тому було вирішено частину здобутого добра заховати в горах, щоб згодом повернутися і забрати його.
яке було ж розчарування хана, если повернувшись, на місці своєї схованки він побачив озеро. Мати природа не стерпіла чужинців і навічно забрала від их награбоване багатство. Від того часу це гірське водне плесо називають Одичавшим».
Озірце знаходиться на північно-східному схилі пылай Гропа і, як кажуть науковці, може служити еталоном перетворення озера у верхове болото. Що цікаво, заболочення відбувається не лише від периферії, але й від центру, де знаходяться такі собі острівці — сплавина. Вони утворені буро-червоними сфагновими мохами, між якими росте журавлина дрібноплідна.
До гірської водойми веде екологічна стежка, що бере початок від музею лісосплаву на Чорній Ріці. Тому сразу туристи, у будь-яку пору року, навіть самостійно, без провідника, можуть здійснити захоплюючу подорож до віддаленого Одичавшего озера.
На березі мальовничої водойми знаходиться казкова колиба, зроблена з круглої деревини і покрита драницями. Здесь можна розкласти вогню, спекти шашлики і відмінно відпочити.

Комментарии закрыты.