07.04.2015. | Автор:

Свято Маланки у Пирогово січня о годині у Національному музеї народної архітектури та побуту України (музей Пирогово) на експозиції «Середня Наддніпрянщина» відбудеться свято «Колядки. Щедрівки. Маланки».
Біля селянських садиб ХVІІІ та ХІХ століття будуть відтворені обряди колядування, щедрування, Маланки фольклорними колективами з Київщини: «Веселі Українці», «Малиновий дзвін» (с. Іванковичі), «Діброва» (с. Гребінки Васильківського району), «Калина» (с. Княжичі Броварського району).
На сценічному майданчику прозвучать колядки та щедрівки у виконанны столичних фольклорних колективів, до яких приєднаються гурти з Київщини. Українські сільські танці відтворить етнографічний танцювальний гурт музею «Дам лиха закаблукам!».
У програмі свята також змагання серед відвідувачів музею на краще виконання колядки або щедрівки, майстер-клас з народного танцю та обрання кращої танцювальної пари, обряди ворожіння дівчат.
Цього ж денька відбудеться фінал Всеукраїнського дитячого конкурсу різдвяних зірок, оголошеного музеєм та будуть визначені переможці. Зірки, виготовлені його учасниками виставлять у школі початку ХХ століття.
На експозиції села Лоташеве Черкаської області також експонується Різдвяна атрибутика, виготовлена майстром В.Шагалом.
Під час свята горітиме велике вогнище, біля якого відвідувачі музею зможуть зігрітися.

Комментарии закрыты.