01.11.2015. | Автор:

На Закарпатті відкрили музей Центр ЄвропиНа Закарпатті відкрили музей «Центр Європи»Еколого-культурологічний рекреаційний комплекс «Центр Європи» розташований у Рахівському районі Закарпатської області на околиці села Ділове. Для музею побудували двоповерховий дерев’яний будинок в гуцульському стилі, інтер’єр теж був дерев’яний. Проект комплексу розробили Орися і Михайло Кравчук. Будівництво велося з року.
Експозиція присвячена географічного центру Європи, який знаходиться біля музею. Відвідувачі можуть подивитися науково-популярний фільм про Карпати, Європі, придбати інформаційні буклети.
— Ми розповідаємо про Європу, Україні, Гуцульщині, — повідомила екскурсовод Мар’яна Беднар. — Поки відвідувачів не достаточно, але комплекс відкрився тільки 1 травня. Офіційна презентація пройде 4 червня.
Комплекс «Центр Європи» є філікрасном Карпатського біосферного заповідника. Ініціатором його створення став директор заповідника Федір Гамор.
Вхідний квиток до музею коштує 5 грн для дорослих і 2 грн для дітей.
Довідка: Географічний центр Європи був визначений ученими з Віденський Імператорський-Королівського військово-географічного інституту. Історичний символ біля села Ділове був встановлений в 87 році. На кам’яному постаменті напис латинською мовою: «Постійне точне, вічне місце. Дуже точно, зі спеціальним апаратом, який виготовлений в Австрії і Угорщині, з шкалою меридіанів і паралелей, встановлений здесь Центр Європи … 87 »
Дістатися до географічного центру Європи простіше всього на маршрутці з Рахова. Проїзд коштує 5 грн.

Комментарии закрыты.