25.03.2014. | Автор:

На Денек Києва міліція їздила на великах На Денек Києва міліція їздила на великах

Создатель: Світлана Цибульська

Создатель: Світлана Цибульська
Фото: Віталій Пінько
На Денек Києва, травня, на Хрещатику традиційно пройшли шосейні велоперегони «Критеріум» (Чемпіонат України з велоспорту на шосе). У велогонці брали участь українські й закордонні спортсмени.
Фінал Чемпіонату України з велосипедного спорту виграв італієць з казахстанської команди Continental Team Astana Марко Бенфатто. «Я дуже радий отримати перемогу здесь, у цьому місті, на цій прекрасній гонці», — розказав спортсмен після перемоги. Марко Бенфатто випередив найближчого суперника Юрія Мєтлушенко більш як на балів. «Я трохи прорахувався у тактиці, пропустив декілька проміжних фінішів, тому й отримав лише друге місце», — жалкував Мєтлушенко.
Представник київської команди Kolss, Андрій Кулик, посів третє місце. У шістці кращих — гонщик з Білорусі Сергій Папок, українці Максим Аверін і Дмитро Воловод. Усім переможцям подарували годинники та грошові призи. Для перших трьох медалістів провели квіткову церемонію: красуні цілували спортсменів на подіразумі та дарували букети. Потім переможці традиційно оббризкали усіх присутніх шампанським.
Всеукраїнський велодень зібрав на Хрещатику багато киян. Дехто приїхав вболівати за своїх победительів, бо перегони такового рівню та масштабу, на жалко, в Україні проходять не дуже нередко. Чимало глядачів приїхали на власних великах і демонстрували власну майстерність, адже не щодня можна вільно проїхатися на двоколісному транспорту по центральній вулиці столиці! Навіть міліція, що слідкувала за порядком під час змагань була вдягнена у білі футболки з синіми написами «Міліція» і курсувала на великах. Проте організатори залишилися незадоволені правоохоронцями. «Поки немає розуміння з боку міліції того, що велогонка — не жарт і не рекламний пробіг, а серйозний спортивний і дуже небезпечний захід, який потрібно очень забезпечувати», — розказав Олександр Башенко, організатор Race Horizon Park та віце-президент Федерації велоспорту України.
У неділю травня пройшли міжнародні велоперегони Race Horizon Park- на Протасовому яру. Дистанція маршруту склала 2 км, було пройдено кіл по 8 км. Стартувало близько 0 професійних велогонщиків, з их 0 спортсменів представили Україну. За подіразум змагалися іноземних команд з Данії, Казахстану, Словаччини, Білорусії, Росії, Ізраїлю, Латвії, Угорщини, Азербайджану. Всього було заявлено велокоманд.
Спринтерським ривком на фінішній прямій перемогу виборов представник київської команди Kolss Михайло Кононенко. Лічені секунди йому програв спортсмен із збірної Білорусії Броніслав Самойлов. Третім фінішував відомий український велосипедист із Збірної України Сергій Гречин, який нещодавно переміг у турі Азербайджану та завоював звання кращого у гірській номінації тура Туреччини.
«У відриві я працював один, без підтримки команди, мені потрібно було бути на три голови вище усіх, — розказав Гречин. — За рівнем проведення українська гонка не поступається азербайджанській, але трохи не дотягує до турецької». Гречин сподівається висунути свою кандидатуру на Чемпіонат Світу з велоспорту на шосе.
Крім медалей переможцям подарували золоті злитки. Лідер перегонів отримав 0 г, за друге і третє місце дали по і г.
Наступного року киян знову чекає свято велоспорту. Організатори обіцяють і завзяту спортивну боротьбу, і захопливе видовище.

Комментарии закрыты.