26.08.2015. | Автор:

Моршин: відпочинок за європейськими эталонами за помірну ціну Моршин: відпочинок за європейськими эталонами за помірну ціну

Создатель: Світлана Цибульська

Курорту Моршин, відомому своїми цілющими мінеральними водами, виповнилося 0 років. За цей час оздоровниця пройшла шлях становлення від невеличкого відділення на вісім ванн до потужного комплексу з новітнім діагностичним відділенням і сучасною водолікарнею, де щодня відпускають близько чотирьох тисяч процедур.
Карпатське повітря, джерельна вода
Санаторно-курортний комплекс Моршин складається з п’яти санаторіїв: «Дністер», «Лаванда», «Перлина Прикарпаття», «Світанок», «Черемош». Всі вони розташовані на території хвойного лісу, відокремленого від житлової зони. Отже відпочиваючих чекають тиша, чисте повітря, а також безліч білок, що заохочувані горішками та іншими ласощами, стали майже ручними. На відміну від звичних рудих білок, у цьому регіоні ці прудкі тварини мають темне, майже чорне забарвлення.
Основний лікувальний фактор — Моршинська вода. Верно називати її ропою, бо концентрація солей в ній дуже висока. Тому для лікувальних цілей її розводять. Особливо багата Моршинська на магнієві та сульфатні іони. За словами головного лікаря водолікарні Євгена Слободяна, аналогічних джерел у світі не існує, є лише подібні.
Найкраще вода впливає на печінку та жовчний міхур, призначається при дилеммах з нирками та кишечным трактом. Загалом перелік хвороб, при яких рекомендовано вживати моршинську, дуже величавый. Це і порушення обміну речовин, урологічні та гінекологічні проблеми. За хімічним складом моршинська подібна до плазми крові, тому вона удобно не викликає алергічних реакцій чи побічних дій. Протипоказаннями є хвороби у стадії загострення, онкологічні та ті, що потребують хірургічного втручання.
Лікувальна вода у бюветі відпускається за спеціальними картками. Такої системи на інших українських курортах поки що немає. Отже, після консультації лікаря, кожному відпочиваючому призначається певна доза лікувальної води. У бюветі йому оформлюють картку, яку потрібно вставити у отвір автомату, який видає необхідну кількість води певної температури. Така система впроваджена для безпеки самих відпочиваючих. Неконтрольоване вживання води може призвести до погіршення здоров’я, спровокувати загострення.
Воду ж з джерела Божої Матері (за радянських часів — джерело №4) можна пити без обмежень. Вона близька до столової, відноситься до ультрапрісних вод, гарно впливає на стан нирок, виводить пісок. Євгений Слободяна, навіть самостійне вживання води з джерела Божої Матері зменшує рівень цукру в крові, без медикаментів. Біля джерела встановлений є невеличка капличка з постаментом Діви Марії, здесь можна посидіти і відпочити.
Незалежно від місця проживання відпочиваючого, лікувальні процедури відпускаються у водолікарні. «Ми застосовуємо 80 сучасних методик з використанням мінеральної води, торф’яної грязі, озокериту, апаратів фізіотерапії», — розказує Євген Слободян. Одна з унікальних процедур на курорті — промивання кишечного тракта або так звані кишкові зрошення. Вони дають змогу очистити кишечный тракт від зашлакування. Призначається як при хворобах кишечного тракта, так і при гастритах, холіцеститах. Зрошування проходять у щойно відремонтованих індивідуальних кабінетах, де є санвузол і душ. «На сьогодні ми відремонтували % приміщень протягом 1,5 року. На черзі ремонт фізіотерапевтичного відділення і кабінетів підводного-душу масажу», — додає Слободян.
Скільки коштує відпочинок у Моршині
Обслуговування у Моршині відповідає європейським эталонам, а от ціни враховують українські реалії і доступні пересічній людині. Так, проживання у двомісному стандартному номері з телевізором і усіма вигодами обійдеться в 8 грн. за людину. В ціну також заходить лікування, діагностика і триразове дієтичне харчування. Хто звик до більш комфортних разумов, може вибрати люкс або напівлюкс. В хоть какому випадку найдорожча ціна складатиме 3 грн. Для порівняння: середня ціна у Карлових Варах — 80 євро за денек, без лікування. Процедури сплачуються окремо, консультація лікаря — євро. До того ж кожному, хто придбав оковівку у Моршин на і більше днів, надається приз поваги — п’ять безкоштовних масажей однієї зони.
Чимало відпочиваючих приїздять у Моршин по так званим курсівкам. Це означає, що надаються лише лікувальні та консультаційні послуги. Один денек по курсівці коштує 68 грн. Житло в такому разі відпочиваючий знаходить у приватному секторі (за 0 грн. можна винайняти однокімнатну квартиру), харчується теж самостійно. Знайти місце для гарного обіду у Моршині — не неувязка. На центральній вулиці І.Франко безліч ресторанів, кафе. Можна окремо замовити і дієтичне харчування: стандартне доросле коштує 66 грн. за денек, дитяче — грн.
Рекомендований курс відпочинку — — денек. Для тих, хто не може дозволити собі таку довгу відпуску, передбачені тури вихідного денька, адже процедурні та діагностичні кабінети працюють без вихідних. За уік-енд можна обстежитись та отримати певні оздоровчі процедури, такі як підводний душ-масаж, ручний масаж, аромотерапія.
Ми не вказуємо на двері
Ввічливий та усміхнений персонал — ознака моршинського курорту. У кожного працівника є бейдж, де вказані його ім’я та посада. «Ми не вказуємо на двері. Якщо хтось загубився, ми підводимо до необхідного кабінету», — підкреслює Ніна Половинко, головний лікар діагностичного центру. Взагалі, система призначення процедур розрахована до хвилини, щоб не створювати черг. А лабораторні кабінети розташовані так, щоб людина пройшла всі необхідні обстеження за раз.
На відміну від інших українських санаторіїв, куди часто-густо просто не можливо додзвонитися, щоб забронювати номер, у Моршині діє багатоканальна лінія, працівники якої відповідають на будь-які питання стосовно розміщення та лікування. Бронювання місця безкоштовне. Але бажаючі відпочити у цьому Прикарпатському місті, мусять пам’ятати, що замовляти номери потрібно за місяць, а то й раніше. Справа у тому, що більшість з тих, хто побував на курорті, на власному досвіді пересвідчились у ефективності лікування, і прагнуть приїхати до Моршина ще раз.
Не лише вода
У Моршині створені прекрасні умови і для активного відпочинку. Для шанувальників здорового методу життя розроблені піші теренкури. Маршрут пролягає тінистими алеями старовинного парку. Біля бювету, до якого відпочиваючі приходять до 6 разів на денек, щовечора грає духовий оркестр. У Будинку культури часто проходять концерти та розважальні входи.
Завзятим пілігримам пропонують безліч екскурсійних маршрутів: Яремче (80 грн. денек), Ворохта (80 грн. денек), Ужгород (0 грн. денек), інші місця Львівщини, Івано-Франківщини та Закарпаття.
Гошівський монастир користується особливою увагою з боку гостей Моршина. Знаходиться він на Ясній горі, в км від мі0. «Монастирський літопис» (70 рік) засвідчує, що церкву і монастир при ній в селі Гошів (нині Долинський район Івано-Франківської області) збудував побожний лицар коронного війська Кучулад із Тухлянщини за Бескидами. Монастир не раз зазнавав розбійницьких нападів з боку турків та татарів. Відбодував його шляхтич Євстахій Шумлянський — сотник кінноти короля Яна Казимира, який був одружений з Анною Гошовською і володів тоді селом.
Основні приміщення монастиря збудовані у — роках, а зведення церкви Преображення Господнього, яка існує донині, закончилось у році.
Гошівський монастир знаменитий своєю чудодійною іконою Божої Матері, до якої приїздять прочани з усієї України та закордону.
На Ясній горі завжди вітряно, але після відвідування василіанського монастиря в душі залишається тепло. Екскурсія до Гошова коштує грн.
Що попереду?
Щоб покращити відпочинок гостей оздоровниці, систематично проводиться опитування відпочиваючих. В итогі з’ясувалося, що % прагнули б відвідувати басейн. Тому у планах керівництва курорту будівництво басейну. Також одне крило водолікарні буде обладнано під SPA -центр. Але головною метою Моршину є і буде лікування та реабілітація, стверджує головний лікар СК Моршин Богдан Аксейтійчук.
Як дістатися до Моршина
Простіше за все доїхати потягом до мі0 Стрий. Звідти до Моршина курсують маршрутки (2 грн.) і електрички (4, грн.). Таксі обійдеться в грн. Доїхати на маршрутці до Моршина можна і зі Львова.

Комментарии закрыты.