25.03.2014. | Автор:

Козацькі сурми в Комсомольську Козацькі сурми в Комсомольську

Создатель: Світлана Цибульська

З 9 по жовтня в місті Комсомольськ, що на Полтавщині в¦дбувся Всеукраїнський фестиваль «Козацькі сурми», приурочений до Денька Українського Козацтва, що відзначається жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці.
Свято розпочалось біля Свято-Миколаївського собору, звідки після урочистого молебну, святкова колона на чолі з міським головою Комсомольська Сергієм Супруном, вирушила до Козацької могили. Там виступив хор духовного училища, оркестр народних інструментів «Барви».
Головною подією першого денька фестивалю була урочиста церемонія посвячення учнів 6-го класу в «юні джури». Завершився денек виступом духового оркестру та залпами гармат.
На наступний денек основні входи фестивалю відбувалися на дніпровській набережній. Затока Барбара перетворилася на місце справжніх козацьких розваг. Всі присутні мали змогу спостерігати змаганнями з перетягування канату, піднімання гир та армреслінгу. Козаки затанцювали бойовий гопак. Наймолодші учасники свята віком 4-6 років мали нагоду прийняти участь в дитячій велогонці. Увага присутніх була прикута до греблі на драгонботам. Це каное на двадцятьох людей з головою дракона і хвостом. Попереду сидить барабанщик, який задає ритм греблі для всього екіпажу.
На Марсовому полі (так назива¤ться площа біля виконкому) відбулися показові виступи колективів з Харкова, Кривого Рогу, Полтави та Комсомольська. Також було представлене незвичайне дійство — реконструкція лицарського бою часів — століття за участю клубів «Вогняна рись» (Комсомольськ) та «Внуки Сварога». Другий денек фестивалю закінчився дуже видовищно — фе¤рверком на воді у затоці Барбара. є
жовтня фестиваль перемістився до села Келеберда. Концерт народних колективів завершився покладанням вінків на воду.

Комментарии закрыты.