10.05.2015. | Автор:

АртПоле : новий формат на новенькому місці

Создатель: Создатель: Світлана Цибульська, Фото: Віталій Пінько

Один з найбільших і найвідоміших open-air фестивалів в Україні — АртПоле — цьогоріч помандрував на південь — до Одеси. Фестивальні майданчики розмістилися безпосередньо на березі Куяльницького лиману.
Поява мі0 на фестивальному горизонті не могла не вплинути на його формат. Порівняно з попередніми роками кількість різноманітних майстерень з народної творчості, як і самих учасників дійства, зменшилася. Втім це зробило атмосферу свята більш затишною та дружелюбною.

Співають усі!

Уже декілька років підряд «АртПоле» прагне спонукати людей до спонтанної творчості. І цьогорічному фестивалю це цілком вдалося. Експеримент під назвою «Як разумієм, так і пієм» під керівництвом Яреми Стецика з гурту «Перкалаба», вдало розпочатий на минулорічному дійстві, продовжувався і в цьому році. Охочих поволати щодуху просто неба, без потреби доводити свої вокальні данні перед будь-ким, було досить. В останній денек фестивалю учасники майстер-класу виступили на сцені, виконавши минулорічний хіт «Кафельний монумент».

Не залишилася без уваги і майстерня співу «Ой долино-долино». Її проводили чарівні бабусі з села Гавронщина Київської області. І хоча цьогорічне «АртПоле» не передбачало автентики у чистому вигляді, народний спів все ж пролунав зі сцени у виконанні саме цього колективу. Таке етно-виключення стало можливим завдяки тому, що російська група «Atlanatida» не змогла приїхати на фестиваль.

Приємною несподіванкою у музичній програмі став виступ гурту «Zapaska» — спільного проекту Яни Шпачинської (з гурту «Че-Че») та Павла Нечитайла (з гурту «Пропала Грамота»). Постійні відвідувачі фестивалю позитивно відзначили виступи проекту «Sedaa» (Монголія-Німеччина), білоруських гуртів «Port Mone» та «Маланка Оркестр», українського колективу «ДахаБраха». Ще одним подарунком меломанам став виступ австрійської співачки Fatima Spar з колективом The Fridom Fries. Вона настільки експресивно співала та танцювала, що в середині виступу попросила рушник аби утерти піт. Гітарист Юрій Хусточка, відомий участю у гуртах «Океан Ельзи» та «Esthetic Education» представив на сцені «АртПоля» свій новий проект «Piss&Lough».

Хед-лайнерами цьорічного «АртПоля» стали італійці з гурту «Gattamolesta», виступ яких можна назвати найбільш артистичним. А на завершення фестивалю його постійні учасники з «Перкалаби» влаштували усім АртПолівцям феєричне шоу. Спочатку кожен бажаючий міг розфарбувати музикантів фарбою з балончиків. Потім різнокольорові музиканти виступали у супроводі школи вогню «Проти ночі».
Музичну програму фестивалю вдало доповнювали нічні медіа перфоменси, котрі часом тривали до самого ранку.

На березі лиману

Життя наметового містечка не було спокійним: перші три дні зливи і угрожай заливали табір, тож діставатися до наметів подеколи потрібно було уплав. Однак з середини фестивалю погода полагіднішала, і фестивальники могли насолодитися усіма принадами лиману. Справа у тому, що його солона ропа та грязь мають цілющі властивості, не даремно ж зовсім поруч розташувався санаторій ім. Пирогова, де лікують суглоби, кістки та обмін речовин. Отож цілком безкоштовно кожен міг прийняти грязеву ванну без ризику для життя, бо лиман дуже мілкий. Місцеві мешканці стверджували, що його можна навіть перейти убрід. Кому ж кортіло поплавати у спражньому морі, міг скористатися автобусним щогодинним маршрутом «АртПоле — море».

Фестивальний ранок починався у дусі здорового методу життя: зі склянки свіжого кефіру від молочної компанії «Галичина», що була партнером заходу, і щоранку привозила на поле молочну продукцію; та ранкової гімнастики «Good morning body». До комплексу входили не нудні, набридлі з дитинства вправи, а дещо цікавіші рухи. Наприклад, потрібно було розім’яти сідниці партнерові або партнерці по гуртку. Перевірити свою фізичну силу можна було у наметі лучників, а навчитися готувати смачний чай у затишній чайній «Масала» — теж постійного учасника фестивалю.

Охорону табору здійснював київський клуб історичної реконструкції «Золотий єдинорог». Тож при вході у табір треба було показати квиток чи блакитну стрічку, що слугувала перепусткою приємному охоронцю у середньовічному вбранні. Таких охоронців було рівно , а всього на «АртПолі» працювало 0 волонтерів.
Організатори поки що не повідомляють, чи помандрує «АртПоле» отдалі чи залишиться на березі гостинного Лиману. Однак з упевненістю можна сказати, що фестиваль продовжуватиме интенсивно розвиватися як велика творча майстерня просто неба, що дарує кожному, хто прагне рухатися вперед, несподівані відкриття.

Комментарии закрыты.