14.03.2015. | Автор:

жовтня — Свято ПокровиНаціональний музей народної архітектури та побуту України жовтня запрошує киян та гостей мі0 на свято Покрови, яке розпочинається із святкової літургії, обходу церкви з хоругвами та водосвяттям на експозиції «Закарпаття». Дійство розпочнеться о годині.

«Свято Покрови Пречистої Діви Марії належить до найбільш пошанованого осіннього свята в честь Богородиці. Воно встановлено в пам’ять расчудесного врятування м. Царгороду в Греції від нападу сарацинів», — розказала Р. Кобальчинська, заслужений працівник культури України, старший науковий співробітник НДВ «Карпати», Національний музей народної архітектури та побуту України.

Згідно традиції, в Музеї щороку жовтня відбувається свято Покрови, яке розпочинається із святкової літургії, обходу церкви з хоругвами та водосвяттям. Церкву на храмове свято прикрашають смерековими «китицями», гірляндами, вінками, хрестами, рушниками, стрічками та розмальованими свічками «трійцями».

Таким чином, у проведенні свята Покрови відвідувачі можуть долучитися до звичаїв і традиції, характерних для проведення храмового свята на Закарпатті, глибше пізнати особливості народної культури цього краю.

СТАТТЯ ПРО СВЯТО ПОКРОВИ

Комментарии закрыты.