26.11.2014. | Автор:

Збараж відсвяткував 800-річний ювілейМі0 Збараж Тернопільської області відзначило 800-річний ювілей. Дату визначено за першою письмовою згадкою у році в Галицько-Волинскьому літописі. Урочисті святкування відбулися — жовтня.
Свято мі0: замок з гарбузів, концерт та лазерне шоу
До ювілею у Збаражі збудували провели реконструкцію футбольного стадіону. За словами голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна, будівництво тривало два місяці.
Саме на новенькому стадіоні і проходили основні святкові входи. Він був освячений представниками різних релігійних конфесій, діючих на Тернопіллі.
Гостей ювілею розважали дитячі танцювальні колективи. Потім відбулося авіа шоу. Пролітаючи над стадіоном, пілоти трьох літаків демонстрували фігури вищого пілотажу. Отдалі тривало театралізоване дійство, концерт. А завершилося свято лазерним шоу та феєрверком.
Біля стадіону розташувалося містечко майстрів, в якому можна було і придбати сувеніри народних майстрів і, рятуючись від дощу та вітру, зігрітися міцною медовухою.
З нагоди свята біля Збаражського замку звели незвичайну споруду — «Гарбузовий замок». Для будівництва було зібрано близько 7 тисяч гарбузів, вирощених на Тернопіллі. Розміри замка — шість на вісім метрів. Його було внесено до Книжки рекордів України у категорії «Вперше» — виготовлення і презентація найбільшого замку, побудованого з гарбузів.
Збаражський замок — туристична родзинка мі0
Збаражський замок, споруджений у — роках власниками мі0 князями Юрієм і Христофором Збаразькими за проектом італійського архітектора Вінченццо Скамоцці — найважливіша туристична родзинка мі0. Він складався з палацу, чотирьох бастіонів, оборонних стін і рову. До замку вів підвісний міст. Центральною спорудою комплексу є двоповерховий палац в стилі пізнього ренесансу. Протягом XVII — XVIII століть Збаражський замок був важливим оборонним об’єктом. Особливо помітною його роль 0є у XVII столітті, если мі0 і замок стали ареною боротьби військ Богдана Хмельницького з польськими військами Яреми Вишневецького.
Внутрішнє оздоблення замку не збереглося, адже за часів радянської влади у ньому розташовувались спортивні клуби. Нині у Збаразькому замку працює більше експозиційних залів: сакрального мистецтва з іконами невідомих майстрів XVII-XIX ст.; зброї від часів палеоліту до початку XX століття. Також демонструються антикварні меблі, годинники, музичні інструменти XIX — початку XX століття. В казематах замку розташовані зали археології, культової скульптури, козацької слави. Працює ресторан Легенда.
Хоча на території Збаражу ніесли не було інквізиції, у підвалах відкрита виставка предметів катування, вона користується особливим попитом у школярів, які приходять до замку на екскурсії.
Замок відкритий у весняно-літній період в робочі дні з 8 до , вихідні — з до , у зимово-осінній з 8 до (субота, неділя з до ).

Комментарии закрыты.