07.12.2014. | Автор:

«Волинське віче» - фестиваль ручного ткацтва«Волинське віче» — фестиваль ручного ткацтва
Міжнародний фестиваль народних промислів, традиційної культури та історії Волині «Волинське віче» відбудеться 6 липня у м. Радивилів і 7 липня у с. Пляшева Радивилівського району Рівненської області.
Цьогорічний фестиваль присвячено популяризації ручного ткацтва й історично приурочено до Литовської доби в українській історії. Середньовічне мі0 — з його простими мешканцями і воїнами, ремісничими цехами та ярмарками, забавами та піснями, музикою і побутом, одягом і атмосферою — перенесеться з глибини віків у сьогодення.
До участі у фестивалі запрошено найкращих фахівців у галузі ручного ткацтва, народних майстрів інших напрямів, а також людей, які займаються відтворенням середньовічних ремесел, побуту, зброї, ритуалів, музики. Упродовж фестивалю відбуватимуться майстер-класи із ткацтва, гончарства, ковальства, стрільби з лука та фехтування. Кобзарі заспівають давніх билин, а музики повернуть середньовіччю його звучання. Для діток буде окрема програма: майстер-класи, старовинні ігри, хороводи та пісні. Уся програма побудована на українському матеріалі, тож сприятиме глибшому розумінню історії та культури як Волині зокрема, так і України в цілому.
Фестиваль відбуватиметься у два етапи й у двох різних місцях. На перший денек фестивалю, 6 липня, заплановано теоретико-практичний семінар «Ручне ткацтво: історія та сучасність». Цей денек буде присвяченого професійному спілкуванню майстрів і менеджерів етнопроектів. Семінар відбуватиметься на базі майстерні історичного ткацтва «Легенди Волині» у м. Радивилів. Провідні фахівці з ручного ткацтва проведуть низку лекцій та майстер-класів, дотичних до теми історичного текстилю. Мистецтвознавці та викладачі профільних вишів під час спілкування за «круглим столом» висвітлять актуальні питання розвитку етнічних народних ремесел на сучасному етапі. Весь процес ткацтва — від оброблення рослин, прядіння і фарбування нити та до ткання готового виробу — буде показано протягом фестивалю.
У другий денек фестивалю, 7 липня, на історичних землях битви під Берестечком, у с. Пляшева Радивилівського району, постане відтворена модель середньовічного волинського мі0. Здійснюватиметься реконструкція та стилізація давніх ремесел, побуту, військової справи, кухні, музики тощо. Тема фестивалю — українські землі у складі Величавого князівства Литовського. Ввечері на відвідувачів чекає святковий концерт за участі найкращих виконавців середньовічної музики.
Детальніша інформація про фестиваль «Волинське віче» — на офіційному веб-сайті: http://volynlegends.com.ua/index.php/fest.

Комментарии закрыты.