05.04.2015. | Автор:

У Музеї Івана Гончара діяєтиме виставка Івана ПриходькаУ Музеї Івана Гончара діяєтиме виставка Івана Приходька
З 8 вересня у Національному центрі народної культури Музей Івана Гончара відкриється виставка декоративного розпису заслуженого майстра народної творчості України Івана Васильвоча Приходька — «Сонячне диво».

Ім’я Івана Приходька добре відоме в Україні та за її межами. Лауреат премій імені Павла Чубинського, Катерини Білокур, Петра Возврати, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, митець впродовж років плідно працює у сфері декоративного розпису, народної іграшки та дерев’яної скульптури.

У своїй творчості Іван Приходько звертається до архаїчних українських знаків: «cонце», «дерево життя», «птах», «кінь» та ін.

Серед основних тем, над якими він працює, слід виділити тему любові до природи з ідеєю гармонійного співіснування всього сущого на землі — звідси розлогі композиції з квітів, тварин, птахів і людей. В картинах Приходька дзвенить, співає Україна, це прочитується як в образно-фольклорному мисленні художника, так і в його палітрі.
Відвідувачі виставок Івана Приходька зазначають високу позитивну «енергетику» його робіт, на що сам майстер зауважує: «Це тепло, яке йде від моїх рук».

Під час презентації буде демонструватися документальний фільм «Вернісаж Івана Приходька» (88 р.) та виступатиме фольклорний гурт Музею Івана Гончара.
Виставка діятиме до вересня.

Комментарии закрыты.