09.09.2015. | Автор:

Трійця у ПироговоТрійця у Пирогово
— червня у Національному музеї народної архітектури та побуту України на експозиції «Наддніпрянщина та Південь України» відбудеться захід «Зелені свята. Трійця».
червня свято розпочнеться о .00. і проходитиме на трьох майданчиках одночасно.
Біля музейних садиб будуть відтворені обряди «Водіння Куста» (фольклорний гурт «Джерельце», м. Житомир) та «Водіння тополі» (фольклорний гурт «Зорецвіт», м. Одеса).
На Співочому полі музею відбудеться виготовлення та встановлення головного атрибута свята «Вихи». На сценічному майданчику та біля встановленої «Вихи» виступлять фольклорні колективи з Київщини, Черкащини, Чернігівщини. Для відвідувачів музею заплановано проведення конкурсу «Що я знаю про Трійцю».
Закончиться перший денек свята побутовими танцями разом з танцювальним етнографічним гуртом музею «Дам лиха закаблукам».
червня о .00 у Михайлівській церкві розпочнеться святкова літургія на честь Святої Трійці. Після того пройде хресний хід до церкви Св. Параскеви та освячення зілля.
Отдалі триватиме народна обрядова частина свята. Біля музейних садиб будуть відтворені обряди «Водіння куста» (фольклорний гурт «Джерельце», м. Житомир) та «Водіння тополі» (фольклорний гурт «Зорецвіт», м. Одеса). На сценічному майданчику та біля «Вихи» виступлять фольклорні колективи. Для відвідувачів музею буде проведено конкурс «Що я знаю про Трійцю».
О .00 відбудеться ритуал «Розвивання Вихи», у якому зможуть прийняти участь усі відвідувачів.

Комментарии закрыты.