10.01.2016. | Автор:

Поетичний фестиваль в ЧернівцяхПоетичний фестиваль в Чернівцях
3-5 вересня у Чернівцях пройде перший міжнародний поетичний фестиваль «MERIDIAN CZERNOWITZ». Головною темою фестивалю стане сучасна німецькомовна та українська поезія. Учасниками виступлять відомі та цікаві поети з України, Австрії, Німеччини та Швейцарії.
Час проведення першого фестивалю обраний не випадково — цієї осені виповнюється 90 років з денька народження генія німецькомовної літератури Пауля Целана, що народився в Чернівцях і є його своєрідним эмблемой.
«Я знаходжу щось подiбне до мови, — нематерiальне, але земне, террестричне, щось колоподiбне, що через обидва полюси повертається само до для себя i при тому — як це не смiшно — навiть перетинає троп(iк)и: я знаходжу… меридіан», — сказав Пауль Целан.
Програма фестивалю складається з низки різноманітних за своїм нравом мистецьких заходів, які охоплюватимуть усе мі0 — від відкритих майданчиків та тераси Мармурової зали університету, будинків Пауля Целана чи Рози Ауслендер до нічних клубів. Головною темою фестивалю є сучасна німецькомовна та українська поезія. Учасники — поети, перекладачі, літературознавці, критики, а також Dj’s, Vj’s, фотохудожники, музиканти з України, Австрії, Німеччини та Швейцарії. З українських создательів, зокрема, запрошені Юрій Андрухович, Наталка Білоцерківець, Сергій Жадан, Ігор Померанцев. Протягом трьох днів діятиме також молодіжна поетична сцена — здесь презентуватимуть свою поезію та відеопоезію молоді українські автори Андрій Любка, Богдан-Олег Горобчук, Дмитро Лазуткін та ін.
В денний час на гостей чекають поетичні читання, літературні дискусії, презентації книжек, культурологічні екскурсії та мистецькі експозиції. Іноді вони супроводжуватимуться кавою, іноді — вином, іноді — органною музикою. Кожної ночі проходитимуть вечори електронної музики за участю відомих європейських Dj’s з, а також презентація проекту «Електропоезії», що синтезує вірші учасників фестивалю з електронною музикою.
Неабиякою подією, що пройде в рамках «Меридіану», стане презентація відеоінсталяції «Темпль», яка діятиме щоночі. Дана мистецька акція — це тимчасовий екскурс в історію, шляхом відтворення, з допомогою світлової проекції, первинного вигляду колись зруйнованої синагоги Темпль, що була відкрита в Чернівцях у 77 р. , а в р. перетворена на кінотеатр «Чернівці». Если центральний фасад кінотеатру перетворюватиметься на фасад старої синагоги Темпль, на площі звучатимуть записи канторських пісень у виконанні Йозефа Шмідта. Світлову проекцію втілюватиме берлінська vj-група Optique Port.
З детальною програмою фестивалю можна ознайомитися на www.meridiancz.com.

Комментарии закрыты.