13.05.2014. | Автор:

Пік сезону у Карпатах розпочинається завтраПік сезону у Карпатах розпочинається завтраУ карпатських містечках і селах тривають останні приготування до пік-сезону. Від грудня по січня там не залежно від кількості снігу — аншлаг на туристів.

Що й казати про теперішню зиму. З понеділка, на обнажені відлигою схили, снігу намело вдосталь, спорядження й підйомники готові, а государьі складають меню. Як прийматимуть на свята у львівських Карпатах.

У Дмитровій садибі вже в цілковитій готовності — вухаті символи наступного Року. 6-ро породистих зайчиків наразі в клітках, але за бажанням туристів можуть і поганяти з ними наввипередки. Святкової страви з вуханів не робитимуть, вистачає іншого небуденного харчу. На почесному місці здесь білі гриби: сушені — на юшку, а ще морожені.

Катерина Луців, газдиня: «Це виходить, як 2 страва гаряча. Обсмажуємо з цибулькою і в сметанці. Улюблена страва наших туристів».

На закуску в Катерини цілий набір смаколиків. У коморі вже 2 тижні квасяться крижавки за власним рецептом, удосталь домашніх закруток, серед яких родзинка — фаршовані помідори.

Катерина Луців, газдиня: «Витягується серединка, вирізається і така внутренность готується — морквочка треться з часничком».

Над повним переліком страв працює господарева донька Настя. Україномовний варіант готовий, завершує переклад англійською. А ще Настя пильнує туристичного ринку, вивчаючи запити й віяння. Їхня агро-оселя, приміром, це справжній музей сучасного малярства. Цьогоріч навіть дістала визнання найліпшої. Саме сюди 2-чі на рік на пленери приїздять живописцы. Частину робіт здесь і лишають.

Настя Ареф’єва, донька господаря агро-оселі: «Дуже багато часу, дуже багато думаємо над тим, як ще можна розвивати, що ще можна придумати. Оскільки стояти на одному місці — це досить просто».

Крім того, каже дівчина, неконкурентно. Бо хоча в їхній агро-оселі всього 9 номерів, туристи приїздять звідусіль. Чужоземці власне такі а-ля селянські хати і вибирають — приваблює екологічний момент.

Дмитро Ареф’єв, господар агро-оселі: «Здесь якраз чиста екологія. Здесь крім вапна і піску нічого більше немає. Тобто, то є дерев’яна хата, яка оббита дранкою і поштукатурена — вапно і пісок, все».

2-кімнатний номер здесь обійдеться 800 гривень, 2-місний эталон — 0. За бажанням замовляєте сніданок із пізнім обідом — 75 грн. І гайда на лижви. У Славському нині працює 5 канатно-крісельних дорвейіг і витяги. Деякі б здалося замінити на сучасніші, але початківці, а надто молодь, їдуть саме сюди, бо дешевше. Одне підіймання бугелем — грн, кріселкою в обидва боки — . Компанії першоразників із Краматорська сподобалося. Навіть ґуль не набили.

Тетяна Грипас, туристка: «Ні, ну, ми інструктора взяли і він нас навчив їздити».

Дмитро Єщенко, турист із Краматорська: «Я собі тільки руку об паркан подряпав і все. А так, то можливість впасти на такій маленькій швидкості мала».

Зрештою, як не пошкодуєш сімдесяти гривень, інструктор поставить на лижви за годину. Зголоднієш — здесь же на схилі ґаздині з шашликами за грн. Решту — юшку, млинці, картоплю, вареники віддають по грн. за порцію. А насамкінець відпочинку варто сходити на шопінг.

Новинка Славського цьогоріч — арт-галерея-крамничка. Все, що в ній до огляду і до продажу — роботи виключно українських майстрів. Тобто, жодного китайського сурогату. А хітом, звичайно, є лялька-заєць.

І остання порада для тих, хто зустрічатиме в горах Різдво — наміняйте дрібних грошей. Бо всі три дні свята двері карпатських осель удобно не зачинятимуться для дитячих вертепів.

Комментарии закрыты.