14.08.2015. | Автор:

Новий Податковий кодекс може зруйнувати туризмНовий Податковий кодекс може зруйнувати туризм 00

Тінізація туристичного ринку, погіршення рівня захисту прав споживачів, унеможливлення належного туристичного обслуговування під час Євро — це лише деякі можливі наслідки прийняття нового Податкового кодексу України в існуючому вигляді, переконані туроператори-члени Асоціації лідерів турбізнесу України (АЛТУ). Про це повідомила прес-служба Асоціації.

Деякі положення Проекту Податкового кодексу України йдуть у розріз з діючим законодавством України у галузі туризму, а також директивами ЄС та рекомендаціями ВТО. Так, проектом пропонується обкладати ПДВ всю вартість туристичного продукту. Це, своєю чергою, призведе до зростання вартості турпродукту для споживача, і як наслідок, до зменшення турпотоку і податкових зборів.

Проектом податкового кодексу турагентам дозволені операції з продажу оковівок від власного імені, що не лише суперечить закону України «Про туризм», а й знижує рівень захищеності споживачів. Також використовується термін «туристичний ваучер», в той час, як ця форма договору не є обов’язковою для використання на території України і не забезпечує дієвого контролю за якістю і повнотою надання туристичних послуг.

Приміром, у Білорусії два роки використовували документ суворої звітності — туристичний ваучер. В итогі значно ускладнився документообіг і жодним чином не підвищився рівень захищеності туристів та суб’єктів туристичної діяльності. Як наслідок, ваучер було скасовано і у жовтні поточного року введено типовий договір на туристичне обслуговування, за прикладом інших країн розвиненого туризму.

Щоб запобігти руйнації паростків цивілізованого туристичного ринку України і сприяти створенню прозорих та зрозумілих правил роботи, АЛТУ розроблено комплекс пропозицій до Проекту нового податкового кодексу. Пропозиції подано до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, а також в Міністерство культури і туризму України та Державну службу туризму і курортів.

Світлана Цибульська, УкрТуризм

Комментарии закрыты.