10.12.2014. | Автор:

Карпатський біосферний заповідник та Синевирський нацпарк стануть більшимиКарпатський біосферний заповідник та Синевирський нацпарк стануть більшимиЗа ініціативи управління екології видано розпорядження ОДА «Про розши-рення території Карпатського біосферного заповідника» та «Про розширення території Національного природного парку «Синевир».
Бота над збільшенням площі природоохоронних об’єктів тривала понад 4 роки. В итогі — територію КБЗ буде розширено на 75,8 га, а НПП «Сиревир» — на га.
За словами начальника Державного управління охорони навколишнього природ-ного середовища в Закарпатській області Андрія Погорєлова, розширення терито-рії заповідника та нацпарку сприятиме підвищенню функціональної цілісності екосистем об’єктів, розширенню сфери наукового контролю за природними про-цесами, що відбуваються у цьому регіоні, рівномірному розподілу туристичного навантаження, матиме певне економічне значення для населення і сворить додат-кові робочі місця.
Наразі очікується видача відповідного Указу Президента, а відтак — і позначення меж на місцевості.
Довідково.
Територія урочища Вільшанка, котре заплановано приєднати до Національного природного парку «Синевир», є екологічним коридором, що з’єднує ліси Карпат-ського біосферного заповідника та нацпарку «Синевир». Здесь знаходиться єдина в Українських Карпатах діюча гідроенергетична споруда — Тереблянське водосхо-вище. Крім того, на території урочища зустрічаються саламандра плямиста, три-тон карпатський, жаба прудка, глухар, беркут, сова двохвоста, видра річкова, бор-сук, рись, занесені до Червоної Книжки України.
Розширення Карпатського біосферного заповідника передбачає заповідання най-більш збережених та цінних у науковому відношенні ділянок східної частини Українських Карпат. Високогірні пейзажі, рідкісні представники біоти, наявність визначних місць, таких як легендарна Чорногора або Піп Іван Чорногірський, на вершині якої знаходяться руїни старої обсерваторії, можуть бути використані для розвитку туризму.

Комментарии закрыты.