28.07.2014. | Автор:

ІІІ Міжнародний фестиваль Книжковий АрсеналІІІ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»
травня, у Денек слов’янської писемності та культури, у Мистецькому Арсеналі відкривається ІІІ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — найбільша подія в Україні, що об’єднує літературу і мистецтво.
Книжковий Арсенал має на меті створення животрепещущего культурного контексту для книговидання і читання, та пропонує широкий вибір художньої, дитячої, non-fiction і мистецької літератури. Фестиваль і книжкова виставка триватимуть з травня до 1 червня.
На майданчиках у Мистецькому Арсеналі відбудуться сотні подій за участі 0 видавництв, книжкових проектів та міжнародних партнерів, найвідоміших і улюблених українських создательів. Зокрема, цього року у «Обміні речовин» — спеціальному проекті фестивалю вестимуть публічні діалоги Оксана Забужко та Ігор Померанцев, Юрій Андрухович і Микола Рябчук, Віктор Неборак та Іван Малкович, Андрій Курков і Юрій Винничук, Борис Херсонський і Олександр Ройтбурд.
Спеціальним гостем фестивалю стане один із найпопулярніших польських письменників, создатель екранізованого роману-бестселеру «Самотність у мережі» Януш Леон Вишневський, який цього разу представить дві нові книжки для дорослих і дітей. Також на Книжковий Арсенал приїдуть близько зіркових создательів та впливових інтелектуалів із Австрії, Німеччини, Польщі, Росії,Франції, Чехії, Швейцарії, серед яких Барбара Космовська, Олів’є Монжен, Жан-Клод Маркаде, Тьєрі Есс, Крістоф Зімон, Борис Буден, Ярослав Рудіш, Марина Степнова, Денис Осокін та інші. Більшість із их презентуватимуть свої нові книжки та переклади на українську. Партнери міжнародної програми: Французький Інститут, Польський Інститут, Посольство Швейцарії, Австрійський культурний форум, Гете-Інститут в Україні, Чеський Центр у Києві.
Особлива подія фестивалю — Ніч Книжкового Арсеналу, спеціальний проект «Серце темряви, поезії і музики», що продовжить святкування Денька Києва травня. П’ятеро композиторів і діджеїв дібрали й створили музику до сучасних літературних текстів. У дворі Мистецького Арсеналу гратимуть і читатимуть Юрій Андрухович, Юрко Іздрик, Каша Сальцова («Крихітка»), Мар’яна Савка, Богдана Матіяш, Павло Коробчук, Ярослав Лодигін, Влад Азаров, Антон Байбаков, Бадьян Сауна Системз, Гриць Семенчук та Сергій Кейн, їхні тексти й музика перемовлятимуться, перетікатимуть із їхніх сердець у серце темряви, а також в усі інші серця. Окончить ніч прем’єра програми ранньої української та російської радянської анімації «Мультагітпроп» Національного центру Олександра Довженка, у музичному супроводі Dj U-Ra (режисери — Дзиґа Вертов, Олександр Родченко, Михайло Цехановський та ін.). Окремо, на музичній сцені відбуватиметься шестигодинний фортепіанний марафон — твори всесвітньо відомого композитора Філіппа Гласса у виконанні французького піані0 Ніколя Горвата.
Крім того, Книжковий Арсенал в партнерстві з агенцією «УХО», за підтримки групи компаній АіС презентує витончену вечірню музично-літературну програму — Фестиваль нової музики. Дев’ять концертів відомих на весь світ сучасних композиторів і виконавців із України, США, Великобританії, Японії, Італії, Росії та України: Гай Клюсевек (США), Ніколя Горват, П’єр Бастьєн (Франція), Одрі Чен (США, Китай), Луїджі Гаджеро, Емануеле Торкваті (Італія), New Era Orchestra, Ансамбль ConstantY (Україна). Центральною подією програми буде світова прем’єра моноопери Святослава Луньова на вірші Льюїса Керролла з «Аліси в країні чудес» у виконанні Національного симфонічного оркестру, диригент — Володимир Сіренко, солістка — Людмила Зюбіна.
Детальна програма на http://artarsenal.in.ua/book.html
Світлана Цибульська

Комментарии закрыты.