12.09.2015. | Автор:

Cвято Масниці в ПироговоCвято Масниці в Пирогово — березня року Національний музей народної архітектури та побуту України запрошує киян та гостей мі0 на свято Масниці. Весняний цикл традиційних свят українців розпочинає Масляна. Це неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних звичаїв та ритуалів. Масниця — це перехід від Зими до Весни. Наші праотцы вірили: рядженими, піснями, танцями та різними заклинаннями можна прогнати Зиму та закликати Весну, а до того ж посвяткувати та позабавлятися востаннє перед Величавым Постом.
У люді Масниця має такі назви: Масляна, Сирниця, Колодій, Туриця. За християнським календарем Масниця — це останній тиждень перед Величавым Постом. В ці дні споживали в основному молочні продукти, вареники з сиром та млинці. Вареник у формі Місяця, а млинець, подібний до Сонця і Зірки — це вічні символи, якім поклоняється людина. Споживаючи вареники та млинці, сучасна людина робить це за давньою народною традицією.
На протязі сиропусного тижня відбувається ритуал Колодки або Колодія: від народження і до похорону. Такий розподіл колодкування сприймався як жарт і приводив до веселощів.
Відвідувачі музею зможуть побачити очень відтворений давній ритуал Колодія. Ритуал Колодки буде відбуватись на експозиції «Середня Наддніпрянщина» з :.
На Співочому полі з :00 починаються виступи фольклорних колективів з областей України, які виконають святкові пісні та обряди.
березня з . на Співочому полі виступить спеціальний гість — інтернаціональний колектив Persona Grata .
Розважальна частина триватиме з : до :00. Гостей музею на Співочому полі чекають різноманітні народні забави: змагання на колоді, катання на жеребцах, перетягування канату, «збивання Зими», міряння силою, якщо буде сніг — катання на санях та ослоні, сніжна фортеця зі сніжками та інші конкурси.
Народні майстри з усієї України запропонують гостям свої кращі вироби декоративно-ужиткового мистецтва. Окончить Свято спалення «Кострубатого діда». Це дійство — ознака початку весняного оновлення.

Комментарии закрыты.