Славське рок: музика і пылай
Создатель: Світлана Цибульська, УкрТуризм
З липня по 1 серпня у прикарпатському містечку Славське уже вчетверте пройшов Міжнародний фестиваль «Славське рок». Послухати потужний рок, відчути шалений драйв та просто відпочити на березі гірської річки з’їхалася молодь з усіх куточків України.
Цьогоріч свято для шанувальників року влаштували такі відомі українські гурти як: «Гуцул Каліпсо», «ТаРУТА», «Рутенія», «Мертвий півень», «Махіма», «Revenko — Band», «Димна Суміш», «Animals’ Session». З іноземних колективів у Карпати завітали польські «Farben Lehre» і «TABU». Спецільним гостем фестивалю був Gogo — вокаліст берлінської групи «Mamasweed». І хоча його сольний виступ не був зазначений у програмі, перед сценою зібрався натовп меломанів.
Програма «Славське Рок» не обмежувалася концертами на музичних сценах. У Славсько висадився потужний мистецький десант: протягом двох днів для усіх охочих працювали майстри з гончарства, виготовлення ляльок-мотанок. Можна було навчитися плести прикольні фенічки, запускати повітряні змії, виготовляти будиночки з картону.
Особливий інтерес фестивальників викликав конкурс по розмальовуванню тіла — «Найкреативніший образ». Для участі не потрібен був диплом майстра по боді-арту: потрібно було лише увімкнути фантазію і відкинути стереотипи. Тож кожен міг прикрасити неймовірними візерунками друзів або самого для себя.
Карпати кличуть!
«Я люблю Карпати» — такий девіз фестивалю, тому для усіх небайдужих до рідного краю пропонувалися прогулянки екологічними стежками пішки або ж на великах чи квадроциклах. Також відбувся товариський футбольний матч.
Щоб відчути усю велич карпатських гір, варто піднятися на гору Високий Верх. До неї веде крісельний підйомник, розташований біля відпочинкового комплексу «Захар Беркут», що знаходиться в 6 кілометрах від Славсько. хвилин приємного підйому по канатці — і перед очима відкривається захоплюючий вигляд на гірські хребти та долини. Звідси можна побачити місце, де сходяться три області: Львівська, Закарпатська та Івано-Франківська.
Вперше в рамках фестивалю відбулося змагання по GPS-орієнтуванню на внедорожниках та квадроциклах. Повнопривідні УАЗи, Міцубісі та Тойоти місили карпатську багнюку і підкорювали довколишні вершини. До фінішу дійшли не усі: з 9 екіпажів лише 7 упоралися із складним завданням по подоланню км сладних гірських шляхів. Автомобілі доводилося і штовхати, і витягати за допомогою лебідки. «Ми задоволені участю у фестивалі. Такі змагання добре вписуються у концепцію рок-фестивалю», — відзначив Тарас Сотник з львівського автомобільного клубу «4х4», що організовував змагання.
Отдалі буде
Погода цілком сприяла проведенню фестивалю: усі дні були сонячними, лише на останок фестивалю дощ злегка налякав публіку, яка веселилася приємній можливості перепочити від спекотного сонечка.
Завершуючи фестиваль, організатори впевнено стверджують, що і наступного літа свято музики у горах відбудеться. Секрет такої постійності у наш час повальної відміни та зривів фестивалів Сергій Харчук, ініціатор «Славське рок», вбачає у відсутності надмірних амбіцій. «Ми не прагнемо здивовувати і запрошувати мега-зірок, наша мета — якісна і цікава музика, яка об’єднує», — додав він.