25.02.2015. | Автор:

V Міжнародний джазовий фестиваль Jazz in Kiev: посмішки, джаз по-японськи та Північне сяйво V Міжнародний джазовий фестиваль Jazz in Kiev: посмішки, джаз по-японськи та Північне сяйво

Создатель: Світлана Цибульська

— Вже бачилися, — так розпочав третій, заключний денек фестивалю Jazz in Kiev Олексій Коган, незмінний ведучий та продюсер заходу. Дійсно, кінець жовтня — це традиційний час зустрічі українських меломанів з найкращими джазовими музикантами світу. Саме цієї золотої пори у Києві відбувається Міжнародний джазовий фестиваль Jazz in Kiev. Уже вп’яте шанувальники якісної музики зібралися в Міжнародному центрі культури і мистецтв (Жовтневий Палац), де протягом трьох фестивальних днів пройшли виступи 6 музичних колективів. На ювілейному фестивалі українська публіка слухала музикантів з США, Японії, Швеції, Польщі, Норвегії, Мексики та України.

жовтня фестиваль відкрив Kiev Big Band — джазовий оркестр, створений в столиці України з ініціативи англійця Пітера Дейвіса. Біг-бенд дебютував на початку року, одразу ставши помітним явищем київського музичного життя. До складу оркестру, художнім керівником якого є трубач Денніс Аду, увійшли найкращі джазові музиканти столиці, зокрема, Дмитро «Бобін» Александров, Олексій Саранчин, Валентин Корнієнко, Олександр Чаркін, Артем Менделенко та інші. На кожному концерті Kiev Big Band представляє нову програму. Не став винятком і виступ у рамках ювілейного фестивалю Jazz in Kiev.

Завершували п’ятничну програму Miles Smiles — супергрупа, учасниками якої є сценічні партнери 1-го з найвпливовіших музикантів ХХ століття Майлза Дейвіса. На трубі здесь грає протеже самого Майлза — Воллес Роні. Також у складі секстету до Києва завітали органіст Джоуі ДеФранческо, знаменитий гітарист Ларрі Коріелл, екс-учасник Weather Report барабанщик Омар Хакім, бас-гітарист Ральф Армстронг і саксофоніст Рік Маргітца. Разом вони вдало відтворили ту неповторну атмосферу, яка завжди панувала на концертах Дейвіса. Miles Smiles сьогодні — один з найбільш затребуваних проектів на провідних джазових фестивалях світу.

Другий фестивальний денек ( жовтня) відкрив Liberetto — новий проект видатного шведського контрабасиста, бас-гітариста і віолончелі0 Ларса Даніельссона, записаний в році за участю відомого піані0 Тіграна Хамасяна. У Києві нова програма була представлена в форматі дуету з іншим відомим піаністом — поляком Лєшеком Можджером, якого добре знають українські любителі джазу. Даніельссон і Можджер — давні сценічні партнери, на рахунку яких не один спільний проект.

Потім на сцену вийшла справжня зірка японського джазу, піаністка та композитор Хіромі, яка заявила про для себя на світовій музичній сцені в році. З того часу вона — постійний учасник найвідоміших джазових фестивалів світу. На рахунку Хіромі шість сольних альбомів і дуетний диск з Чіком Коріа. Останні два релізи піаністки — Voice () і Move () — були записані в форматі класичного фортепіанного тріо. Двома іншими учасниками The Trio Project стали знаменитий басист, винахідник унікальної шестиструнної контрабас-гітари Ентоні Джексон, а також відомий джазовий та рок-барабанщик Саймон Філліпс. Саме цей проект і був представлений в Києві.

жовтня в останній денек фестивалю, в затишному залі Жовтневого (де, до речі, вільних місць не було взагалі) засяяло Північне сяйво — концерт відкрив Mike Mainieri Northern Lights — спільний проект відомого американського вібрафоні0 Майка Мейніері і блискучих норвезьких музикантів. Альбом Northern Lights Мейніері записав ще в -му році. Проект виявився настільки успішним, що досі з аншлагами гастролює по всьому світу, злегка змінюючи склад музикантів. На фестивалі Jazz in Kiev виступили постійні учасники проекту саксофоніст Бендік Хофсет і піаніст Бугге Весселтофт, а також один з провідних контрабасистів лейбла ECM -х — 70-х років Арілд Андерсен і барабанщик Аудун Кляйве. Всі четыре норвезьких музикантів заслужено вважаються представниками еліти європейського джазу.

Фінальним акордом свята став виступ Kenny Werner All-Star Quintet — зіркового ансамблю известного американського піані0, композитора і преподавателя Кенні Вернера. Кожен з учасників проекту — яскравий представник сучасної джазової музики, який може похвалитися чималим перечнем сценічних і студійних партнерів світового рівня. В якості спеціальних гостей у складі а
нсамблю виступили саксофоніст Дейвід Санчес і трубач Ренді Брекер. На контрабасі грав Скотт Коллі, для якого, як і для Кенні Вернера, виступ на фестивалі Jazz in Kiev став першим концертом в Україні. Публіка радо особливо радо вітала барабанщика Антоніо Санчес, сольний концерт якого на минулорічному фестивалі був визнаний справжнім джазовим відкриттям року.

Які відкриття на меломанів чекають наступної золотої осені поки що не відомо, проте без сумніву Jazz in Kiev буде справжнім святом для усіх шанувальників якісної музики.

Комментарии закрыты.