15.09.2014. | Автор:

Фестиваль «Козацький родослав» Фестиваль «Козацький родослав»

Создатель: Світлана Цибульська

липня у селі Шаповалівка Конотопського району Сумської області пройшов IV Всеукраїнський фестиваль «Козацький родослав». Подія була присвячена Конотопський битві, яка відбулася між селами Шаповалівка і Соснівка 0 років тому. Відкрив фестиваль Президент України Віктор Ющенко.

На центральному майдані Шаповалівки була встановлена сцена, де виступали козачі чоловічі гурти та народні колективи. По периметру майдана розташувалися козацькі курені з різних регіонів України, що відтворювали побут та традиції козацької доби. Біля куренів виступали самодіяльні творчі колективи.

Особливу увагу відвідувачів привернув виступ кінно-спортивного театру. Скачучи верхи на жеребцах вправні козаки демонстровали складні акробатичні трюки. Втім під час спортивних змагань свою силу та відвагу могли продемонструвати не лише козаки, а й усі бажаючі. А для дітей був облаштований спеціальний ігровий майданчик.

Гості фестивалю мали змогу придбати поштовий конверт, який погашався спеціальною печаткою з написом «Конотопська битва — 0 років». Також можна було купити ювілейні монети, присвячені цій події, випущені Ощадбанком. Народні майстри представляли унікальні вироби з дерева, тканини, різноманітних природніх матеріалів. В козацькій кузні демонструвався процес виготовлення козацьких шабель та іншої зброї.

Світлана Цибульська

Комментарии закрыты.