12.04.2014. | Автор:

За якість туристичних послуг на Закарпатті беруться депутати Закарпатської обласної радиЗа якість туристичних послуг на Закарпатті беруться депутати Закарпатської обласної радиДепутати Закарпатської обласної ради рекомендували відповідним службам, що надають дозвіл на розміщення нових чи реконструкцію діючих об’єктів, взяти на контроль ці питання, зобов’язати суб’єктів підприємництва дотримуватись європейських эталонів, а при реконструкції чи будівництві АЗС, станцій технічного обслуговування, придорожніх туристичних об’єктів враховувати наявність закладів харчування, продуктових магазинів, доступу до засобів зв’язку тощо.

«Закарпаття є унікальним за багатством рекреаційних можливостей, чарівним за красою природи, багатим історичними пам’ятками та розмаїттям культурно-побутових традицій. Це все дано нам від Бога. Залишається тільки одне — працювати для розквіту і примноження національних скарбів нашого краю», — так сказав депутат облради Василь Швардак на спільному засіданні постійних комісій обласної ради з питань розвитку туризму та рекреації та з питань транскордонного співробітництва.
Насамперед члени комісій розглянули питання про розбудову туристичної інфраструктури за напрямками національної мережі міжнародних транспортних коридорів та основних транспортних колдуністралей. Основну увагу було зосереджено на підготовці до проведення фінальної частини чемпіонату Європи року з футболу. Зокрема, наголошувалось на створенні та забезпеченні функціонування на автомобільних шляхах системи надання оперативної технічної та інших видів допомоги.
Кількість придорожніх туристичних об’єктів з надання широкого диапазону послуг на автомагістралі «Київ-Чоп» необхідно збільшити, а в діючих — поліпшити інфраструктуру, — зауважили депутати. А для цього треба, у першу чергу, відвести земельні ділянки для облаштування стоянок, кав’ярень тощо ….
Депутати облради — Андрій Андріїв, Георгій Уліганинець, Юрій Тягур, Петро Гойс та інші рекомендували відповідним службам, що надають дозвіл на розміщення нових чи реконструкцію діючих об’єктів, взяти на контроль ці питання, зобов’язати суб’єктів підприємництва дотримуватись європейських эталонів, а при реконструкції чи будівництві АЗС, станцій технічного обслуговування, придорожніх туристичних об’єктів враховувати наявність закладів харчування, продуктових магазинів, доступу до засобів зв’язку тощо.
Відтак у контексті важливої спортивної події — Євро- члени комісії ознайомились з інформацією начальника головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму облдержадміністрації Ернеста Нусера про стан залучення міжнародної технічної допомоги у рамках програм сусідства Європейської Комісії. Ернест Ернестович акцентував увагу присутніх на двох діючих програмах, які охоплюють різнопланову діяльність у сфері прикордонного співробітництва, включаючи екологічний та соціально-економічний напрямок.
Про боту туристично-оздоровчих закладів ЗАТ «Закарпаттурист» інформував защитник голови правління Анатолій Трохимович. Депутати цікавились їх технічним станом, матеріальною базою.
У ході обговорення вироблено кілька пропозицій щодо поліпшення роботи згаданих туристичних господарств.
Також депутати рекомендували державному підприємству «Закарпатський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації» при здійсненні перевірок щодо дотримання відповідності сертифікації туристичних об’єктів включати представників головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму облдержадміністрації із залученням членів постійної комісії облради з питань розвитку туризму та рекреації.
Профільному управлінню ОДА необхідно вивчити досвід європейських країн щодо системи маркування для туристичних готелів, передбачивши якість надання послуг, цінову політику, а керівництву туристично-оздоровчих закладів ЗАТ «Закарпаттурист» — працювати ефективніше, — підсумував Василь Швардак.
На засіданні розглянуто ще ряд питань порядку денного, в яких йшлося про підготовку інвестиційних проектів об’єктів туристичної та прикордонної інфрастуктури, забезпечення громадського порядку та безпеки на туристичних маршрутах.
З кожного обговореного питання прийнято відповідні рішення.

Ганна Мегіц

Комментарии закрыты.