13.01.2015. | Автор:

В Києві — серпня буде розгорнутий найбільший прапор України

Минулого року козацьке селище «Мамаєва Слобода» спільно з Країною Мрій започаткувало традицію урочистого розгортання найбільшого Державного прапора України. Площа цього найбільшого прапора України сягає 900 м. кв., ширина — м та довжина понад 75 м.

Оскільки козацьке селище «Мамаєва Слобода» та Країну Мрій об’єднує висока мета зробити свято Державного прапора піднесено красивим, а відтак долучити молодь до шанування Державних знаків, то цього року Божого , чи то пак від створення світу 75, на «Мамаєвій Слободі» вже вдруге буде розгорнуто найбільший прапор України довжиною 75 см (75, метрів), а також випущено в небо 75 жовто-синіх кульок.

Кожен, хто прийде в цей денек на «Мамаєву Слободу», зможе долучитись до цього сакрального дійства.

А виглядати ця святочна подія буде так: майдан на «Мамаєвій Слободі», загальна площа якого складає близько 1 га, буде поділено на 2 умовних сектора (жовтий та синій). Після урочистого розгорнення прапора від підніжжя козацької церкви в ім’я Покрова Пресвятої Богородиці і аж до озера, з якого бере початок легендарна річка Либідь (це якраз і є відстань близько 80 м), під залпи козацьких гармат, люди в кожному з секторів одночасно випустять в небо 75 кульок жовтого та синього кольорів (кожен учасник отримає кульки за кілька хвилин перед початком заходу).

Кульмінацією заходу буде показовий виступ кращого в Європі кінного каскадерського театру «Українські козаки» під орудою козака Олега Юрчишина. Також відбудеться концерт фольклорних колективів за участі гурту «Рожаниця». А закончиться цей денек вечорницями під супровід троїстих музик та смакуванням звареною в казанах на відкритому вогні знаменитою козацькою кашею — тетерею.

серпня року козацьке селище «Мамаєва Слобода», як і вся наша Держава, святкуватиме Денек Незалежності України!

Саме в ці дні, на Спаса, наш люд відзначав свято врожаю. Завершуючи жнива, на останньому шматочку ниви наші прадіди виготовляли обжинковий або зажинковий сніп — Дідух.

Дідух виготовляли із житніх пучків або ж плетених пучечків, які обв’язувались кольоровими стрічками або стеблинами квітів. Вважалось, що в цьому обжинковому снопі живе дух поля — дух врожаю, дух прадідів.

Згодом сніп-дідух ставили на покутті в Різдв’яні свята.

Добрий дух — Дідух — сприяв родючості ниви та добробуту родини.

Козацьке селище «Мамаєва Слобода» серпня на Денек Незалежності України, з метою аби наша Держава була заможна й багата, встановить на Слобідському майдані дев’ять житніх дідухів, виготовлених членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України Іриною Білай.
Середульший з Дідухів буде Дідухом над усіма Дідухами України та йменуватиметься «Дідух-Рай», адже велитенський житній сніп з чуприною у вигляді козацького леверджета (оселедця), майстерно виплетеного одною з найкращих майстринь із соломкоплетіння Іриною Білай, матиме розмір майже 7,5 м. Адже рік — рік если ми святкуємо Незалежність України — є 75 роком від створення світу.

Цього святкового денька, як і напередодні, відбудеться феєричний показовий виступ кращого в Європі кінного каскадерського театру «Українські козаки» під орудою козака Олега Юрчишина. Крім того в рамках заходу відбудеться концерт фольклорних колективів за участі гурту «Рожаниця». А закончиться цей денек вечорницями під супровід троїстих музик та смакуванням звареною в казанах на відкритому вогні знаменитою козацькою кашею — тетерею.
Відродимо гоноровий дух наших прадідів — лицарів Війська Запорозького Низового.

Комментарии закрыты.