Турфірми починають страхувати власні фінансові ризики та клієнтів
В час економічної кризи особливо актуальним є питання захисту туристів від можливих банкрутств туроператорів та турагентств, а також нестабільної ситуації у вітчизняному банківському секторі. За даними Державної служби туризму і курортів, станом на 1 січня ліцензію на здійснення туристичної діяльності отримали 6 1 туроператорів та турагентств — з их % не проводило будь-якої діяльності, а 0 турфірм протягом року були позбавлені ліцензії за різноманітні порушення. Саме тому, потенційному туристу з кожним роком 0є все важче розібратись — хто є хто на туристичному ринку.
Першою в Україні у період економічної кризи застрахувати власні фінансові ризики та клієнтів вирішила «Мережа Магазинів Пылающих Оковівок». Філіпенко Олена, директор команії, повідомила, що «Мережа Магазинів Пылающих Оковівок» уклала Договір про «Добровільне страхування фінансових ризиків» із ЗАТ «Європейське туристичне страхування». Загальна страхова сума складає 1 млн. 0 тис. грн. Договір передбачає відшкодування збитків, пов’язаних з фінансовими неуввязками турфірм, які входять до «Мережі Магазинів Пылающих Оковівок» у випадку банкрутства туристичної фірми; зникнення з туристичного ринку, а також низки інших заморочек.
Світова економічна криза показала ще одну делему, яка потребує нагального вирішення в Україні. Це створення надійної фінансової гарантії у діяльності турфірм. Як відомо, сьогодні при отриманні ліцензії на здійснення туроператорської діяльності кожна турфірма має надати банківську гарантію на суму тис. євро, турагентам же достатньо суми у 2 тис. євро, що аж ніяк не покриває усіх витрат туристам у разі банкрутства турфірм, або настання форс-мажорних обставин.
Cтрахування фінансових ризиків розглядається компанією «Мережа Магазинів Пылающих Оковівок», як реальний механізм врегулювання заморочек, а також є гарантією виконання своїх зобов’язань по відношенню до туриста.
Світлана Цибульська