28.07.2015. | Автор:

Свято в казаніСвято в казаніУ Закарпаття є сюрпризи і для відважних туристів. Якщо ви думаєте, що в казанах варяться тільки грішники і біси, в селищі Лумшори Перечинського району ви переконаєтеся в зворотному.
Ще в столітті в цих місцях знаходилася відома водолікарня. Мінеральна вода в селищі тече прямо з скелі, чим користувалися місцеві князі і торговці для організації курорту. У великі дерев’яні корита наливалася холодна мінералка, а потім за допомогою розжарених каменів температура доводилася до потрібного рівня. Пізніше за их замінили величавыми чавунними чанами, один з яких сразу знаходиться у Віденському музеї, а другий — у місцевого обитателя.
Сьогодні всім, хто хоче випробувати нові відчуття і «попарити кісточки» в зимовий холод, заповзятливі місцеві жителі пропонують за помірну плату — 0 гривень — поваритися в казані з мінералкою. Він 0їть на відкритому вогнищі, а місцевий хлопець з жартами і примовками підкидає дрівець і перемішує воду великою «ложкою». Щоб клієнт не обпікся, на дно чана кладуть холодні річкові камені, які дуже слабо нагріваються і служать гарантією того, що ви не перетворитеся на бульйон.
Відчуття, говорять ті, хто варився в казані, після декількох заходів (у чан, а потім в річку або в сніг) таке, що м’язи і кістки замінили на більш молоді, а «нервової системи немає взагалі».

Комментарии закрыты.