11.09.2014. | Автор:

Свірж – новий фестиваль в УкраїніСвірж – новий фестиваль в УкраїніДо численної когорти українських фестивалів під вікритим небом приєднався ще один потужний гравець — фестиваль культур людів світу «Свірж’ «. Новий захід позиціонує для себя як найбільший фестиваль України у форматі World Music. І це ствердження не є голослівним, воно підкріплюється перечнем запрошених виконавців, серед яких досить назвати ім’я Cezaria Evora (Капе Верде), щоб зрозуміти, що людей під замком Свірж збереться много. Крім того, у музичному арсеналі «Свіржу» такі зірки, як: Nino Katamadze & INSIGHT (Грузія), Zdob si Zdub (Молдова), Пелагея (Росія), The Klezmatics (США), Cankisou (Чехія), Vоплі Vідоплясова, Плач Єремії, Esthetic Education, Піккардійська Терція, Енвер Ізмайлов, Божичі та інші.

Дійство триватиме три дні (з липня до 2 серпня) біля села Свірж у км від Львова. Територія фестивалю складає гектарів, тож місця буде досхочу. Єдине, що може засмутити музичних фанів, так це досить вагома ціна задоволення. Так, вартість триденого квитка складає 0 і 00 грн. залежно від зони, а одноденна перепустка коштуватиме 5 і 0 грн. Також треба буде заплатити за перебування у наметовому містечку — грн. на всі дні або грн. на добу. Організатори обіцяють забезпечити гостей фестивалю усім необхідним: дровами, водою і навіть обладнати душові кабіни. Втім, хто не бажає миритися з польовими умовами, може оселитися у Львові і приїздити до Свіржу на автобусах, які курсиватимуть протягом чотирьох діб від залізничного вокзалу та площі Ринок. Безкоштовним призом під час перебування на фестивалі буде можливість ознайомитися з замком Свірж 82 року, розташованим на березі однойменної річки. Багатьом він відомий за фільмом «Д’Артаньян і три мушкетери». Біля замку зберігся костел, датований ХV століттям.

Під час проведення фестивалю одночасно працюватиме декілька сцен: головна, рок, фольк, танцювальна та духовна. В нічний час відбуватимуться вистави театру пластичних мистецтв «Академія Руху». Також діятимуть літературні та ігрові майдани, працюватимуть -ки майстер-класів. Відвідувачів чекають сотні метрів виставкових площ, де будуть представлені рекордингові компанії, продюсерські і культурні центри, діаспори, майстри та компанії, що виготовляють народні одяг, взуття, аксесуари, посуд, кераміку, продукцію для дому, а також національні кухні та продукти харчування.

Організаторами свята є МГО «Отдалі буде», продюсерський центр «Габрі» за підтримки Перемишлянської райдержадміністрації.

Світлана Цибульська

Комментарии закрыты.