28.06.2014. | Автор:

Національний цирк святкує подвійний юбілейНаціональний цирк святкує подвійний юбілей

В цьому році у Національного цирку подвійний ювілей — 5 років з часу заснування в Києві стаціонарного цирку та -річчя нинішньої будівлі Національного цирку.

Вперше у Києві стаціонарний цирк вирішів побудувати французький підданий Огюст Бергонье. Він міркував так: витрати будуть чималими, але і працювати заклад буде круглий рік, приносячи солідні прибутки. У 75 році на розі нинішніх вулиць Б. Хмельницького і Пушкінською з’явилася двоповерхова кам’яна будівля першого в Києві постійного цирку «Альказар». Директором цирку став князь В. Оболенський. Здесь давали пишні вистави артистів, балет з Неаполя, клоуни з Лондона, оркестр з музикантів, а також показували кінні номери за участю жеребцов. Проте вкладення не окупилися. Вже наступного року «Альказар» закрився, а приміщення власник здавав гастролюючим театральним трупам.

Теперішня фундаментальна споруда Національного цирку України, на площі Перемоги, 2 відповідає усім вимогам сучасного циркового будівництва. Вона була відкрита 5 листопада року. Создателем проекту став архітектор В.Жуков.

У 98 році Київський державний цирк отримав статус Національного цирку України, ставши головним цирком країни.
До Євро керівництво цирку збирається замінити систему вентиляції у будівлі, щоб проводити вистави і в літній сезон.

Комментарии закрыты.