02.07.2014. | Автор:

На травневі в Ужгороді відбудеться фестиваль вина та меду Сонячний напійНа травневі в Ужгороді відбудеться фестиваль вина та меду «Сонячний напій»1-2 травня в Ужгороді відбудеться фестиваль вина та меду «Сонячний напій». Свято проходитиме у місті вже уп’яте. Крім закарпатських виноробів, свої вироби представлять учасники з Одещини, Словаччини та Угорщини.

За інформацією голови «Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття» Олександра Ковача, цьогорічне дійство суттєво відрізнятиметься від попереднього.
По — перше, буде використовуватись методика оцінювання сонячних напоїв за загальноприйнятими європейськими нормами. Котрі передбачають опередню проедуру відбору проб вина: за днів до початку фестивалю.
По друге, усі учасники здаватимуть по 1 літру вина з кожного наявного сорту з мінімум 0-літрових діжок.
По трет’є, буде сформовано професійну дегустаційну комісію з двох професійних виноробів-технологів, представників санепідемстанції, «Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття», Ужгородського міськвиконкому та ЗМІ.
Переможців фестивалю вина та меду організатори обіцяють оголосити під час урочистої церемонії відкриття винного фесту.

Олександр Ковач повідомив, що «оцінювання виноробної продукції, компетентна дегустаційна комісія будуть за 0-бальною шкалою. Зокрема, за напої, які експерти оцінять в 90-0 балів, винороби отримуватимуть золоті медалі, 80-90 балів — срібні, а 70-80 — бронзові. Вина, що не наберуть балів — не допускатимуться до участі в фестивалі».

Як стало відомо кореспонденту «Турінформ Закарпаття», вперше на ужгородському фестивалі будуть присутні гості з інших областей України, та з поза меж Закарпаття.
На фестивалі «Сонячний напій» будуть присутні винороби з Одеської області, котрі не лише виставлятимуть свої вина, але й перейматимуть досвід організації подібних винних фестів. Вже 9 травня в Одесі відбуватиметься фестиваль аматорського вина «Живе вино». Свої найкращі вина на ювілейний фестиваль привезе познаний «Інститут виноградарства та виноробства ім. Таїрова».

Крім того, попередню згоду на участь у «Сонячному напої» надіслали приватні винороби Словаччини та Угорщини. Їхня участь позволить фесту вперше отримати статус міжнародного. Під час фестивалю організатори «Сонячного напою» також планують провести наукову конференцію з ознайомленням гостей-учасників дійства з найкращими приватними винними підвалами та дегустаційними програмами закарпатських виноробів.

Комментарии закрыты.