17.06.2015. | Автор:

Свято-Троїцький Дерманський жіночий монастир Свято-Троїцький Дерманський жіночий монастир

Регион: Волынь / Ровенская обл.

Создатель: Володимир Плисюк

Історія Дерманського монастиря сягає глибокої давнини. В одному записі в древньому помяннику, який зберігався довгий час в монастирі й починався з роду князів Острозьких, сказано, що неприступна фортеця з глибокими підземеллями виникла в середині XV ст. ( р.).

Центром монастирського життя завжди був храм Святої Трійці. В 75-76 роках керуючим Дерманського монастиря був першодрукар Іван Федоров. 5 липня року князь Костянтин Острозький, з благословення Патріарха Мелетія, повністю реформував монастир: возвів кіновію, заснував школу й типографію. Ігуменом монастиря став Ісаакій Борискович, а типографію очолив священик Даміан Наливайко. Протягом 99- років у монастирі велася інтенсивна перекладацька діяльність. За п’ять століть існування монастир пережив ряд суттєвих змін: політичних, воєнних, економічних та морально-духовних.

року чоловічий монастир, з благословення єпископа Волинського і Ровенського Панкратія, був реформований у жіночий і сюди перевели сестер Зимненського монастиря. Наприкінці -х років XX ст. ігуменю Євлогію перевели в Корецький монастир, а в Дерманський призначено ігуменю Лукію з Овруцького монастиря.

У році радянська влада закрила монастир, а монахинь було переведено в Корецький монастир. серпня 91 року Здолбунівською районною Радою народних депутатів було прийнято рішення про відновлення монастиря. Турботами архієпископа Рівненського і Острозького Іринея (Середнього) Священний Синод УПЦ постановив благословити відкриття Дерманського жіночого Свято-Троїцького монастиря.

Після відродження обителі в 91 році сестри разом з настоятельницею ігуменею Веронікою (Зощук) приклали багато зусиль для відновлення цієї святині. Трудами і молитвами архієпископа Рівненського і Острозького Варфоломія, ігумені Вероніки і сестер монастиря, з допомогою місцевої влади і пожертв віруючих Дерманська обитель відновила свій первозданний вигляд.

Источник: http://arhiv.orthodoxy.org.ua

Комментарии закрыты.