ТОП-7 місць відпочинку на травневі свята
Создатель: Світлана Цибульська
Травневі свята уже традиційно відкривають сезон відпочинку. Де саме краще провести генеральну репетицію літньої відпустки дізнавався журнальчикіст Укртуризму.
1. Кримські пылай
Під час травневих свят Кримські пылай стають улюбленим місцем відпочинку молоді, адже дають можливість об єднати активний туризм з пізнавальним. Вирушити у 5-6-денний похід під силу кожному. Зазвичай туристи обирають один із наступних маршрутів — Бахчисарай — Величавый каньйон — плато Ай-Петрі, Демерджі або Чатир-Даг. Пішохідна частина розпочинається на зупинці «Ізобільне» або «Перевальне» гірської тролейбусної траси Сімферополь-Алушта. Останнім етапом будь-якого туристичного маршруту є вихід до моря, де влаштовується одно або дводенна стоянка. Купання у Чорному морі, температура якого о цій порі близько градусів — традиційний обряд відзначання травневих свят.
Обєктом туристичного паломництва на півострові є також печерні мі0. Найбільш великі з их — Ески-Кермен, Мангу, Киз-Кермен і Чуфут-Кале. У звязку з розвитком феодальних відносин вони із укріплених поселень поступово перетворилися у доволі великі мі0, центри ремесла і торгівлі. Так, укріплення Ескі-Кермен було засноване на початку 6 століття. Товщина стін сягає двох метрів, висота — трьох. Система оборони представляла собою ланцюг печерних каземат, вирубаних у скалі. Потрапивши у холодні муровані приміщення просто уявити для себя на місце печерних мешканців і їхнє сурове життя.
2. Карпатські горні ріки Прихильників активного туризму також зацікавлять сплави по річках на рафтах, байдарках чи плотах. В залежності від підготовки групи можна обрати сладний чи більш легкий маршрут. Для новачків підійдуть тихохідні Дністер, Десна, Стрий, нижня частина Черемоша та Прутка, Бистриця Солотвинська та Бистриця Надвірнянська, а шукачі адреналіну можуть вибрати порожистий Південний Буг чи норовливі Чорну Тису, Пруток, Чорний Черемош, Білий Черемош.
Навесні карпатські ріки заполоняють -ки тисяч водних туристів. Перевагою сплавів є доступність цього виду відпочинку повна відсутність одноманітності. Кожної миті перед вами відкриватиметься новий пейзаж, недоступний або непомітний із суші.
3. Хуст, Равнина нарцисів Равнина нарцисів знаходиться поблизу закарпатського містечка Хуст на висоті 0 метрів над рівнем моря. Це найбільший в Середній Європі осередок нарцису вузьколистого. Заповідна територія займає площу 7 га. Цей вид квітів поширений в Альпах і на Балканах.
Масове цвітіння нарцисів починається з другої декади травня, тоді равнина перетворюється на суцільний білий пахнущий килим, але вже 8-9 травня можна побачити, як серед зеленоватого поля з’являються маленькі білі острівки.
Саме мі0 Хуст має багату тисячолітню історію і замок XI століття на високій горі. Щоправда замок знаходиться у досить плачевному стані.
Подорожуючи Закарпаттям варто завітати до гірського чуда — високогірного озера Синевір, яке ще називають Морським оком і Перлиною Карпат. Если дивитися на нього з висоти пташиного польоту, то відкривається великолепна картина — яскраво-синя блискуча поверхня озера у смарагдовій оправі карпатських лісів.
4. Поділля, Кам’янець-Подільський З появою перших зелених листочків древні кам’яні мури Квітки на камені, як поетично именовала Леся Українка Кам’янець-Подільський, починають оживати. Кам’янець-Подільський — це скупчення 0-0 пам’яток історії на досить невеликому просторі — півострові, у вигляді грецької літери омега, утвореному рікою Смотрич. У давнину від ворогів Старе мі0 було надійно захищене прямовистими стінами каньйону, висота яких сягає м.
Потрапити на твердиню можна було лише через узкий перешийок, біля якого побудували замок, що з’єднувався з містом за допомогою Замкового місту, його ще звуть Турецьким. Зазвичай викликає здивування той факт, що насправді міст побудований не над рікою, а вздовж неї, крім того переходячи з 1-го боку на інший потрапляєш з правого берега на той же таки правий. Такі географічні жарти пояснюються тим, що Смотрич робить петлю, формуючи півострів. Та це не єдина загадка мі0. Є ще старовинні підвали — століття, християнський храм із мусульманським мінаретом, площі Вірменський ринок, Польський ринок та багато інших архітектурних та природних принад Поділля, які можна побачити у Кам’янці.
5. Дендропарки
Відчути пробудження природи найкраще у дендропарках. Всього 2 години їзди по Одеській трасі і ви потрапляєте до «Олександрії» у Білій Церкві. Парк був літньою резиденцією князів Браницьких. Він утворює єдиний природній ансамбль із рікою Россю, що звиваючись утворює маленькі острівки. Увагу відвідувачів привертають Велика та Мала галявини. Дерева на на их висаджені таким чином, щоб з кожної точки алеї утворювати нову композицію. Унікальною спорудою «Олександрії», аналогів якої немає у Європі, є колонада «Луна». Завдяки прекрасній акустиці найтихіший звук з колонади доноситься до найвіддаленішого куточку парку.
Известна «Софіївка» знаходиться в Умані, куди теж просто потрапити по Одеській трасі. Збудований графом Потоцьким на честь своєї коханої дружини Софії, парк і досі є неперевершеним шедевром, що вражає відвідувачів своєю красою вже протягом 0 років. «Софіївка» поєднує у собі природній ландшафт із кам’яними композиціями, штучною системою озер та водоспадів. Найвідоміший серед их є Змія. За проектом її творців Софіївка є наочною ілюстрацією до поем Гомера «Іліада» та «Одіссея», де кожна композиція чи мала архітектурна форма містить певний задум, виражає ідею міфу чи якоїсь події. Щоб розгадати усі зашифровані загадки потрібно витратити не один денек.
Ще однією вершиною паркового мистецтва в Україні є Тростянецький дендропарк, що знаходиться у селі Тростянець Ічнянського району. Парк заснував Іван Михайлович Скоропадський у -х роках. Цікавою особливістю парку є створення так званих «гніздових» груп, если декілька рослин 1-го виду (дуба звичайного, липи серцелистої та американської, тополі білих та сіруватих, кленів гостролистих), висаджених близько одне від 1-го на галявині, утворюють неначе спільну крону.
6. Львівщина, Моршин Плануєте не просто відпочити, а й відновити своє здоров’я? Тоді варто завітати до 1-го з найстаріших курортів мінеральних вод. «Галицький СПА» — так називали Моршин в кінці століття. В -ті роки століття його іменують «Єдиним в Польщі Карлсбаденом». Природне багатство Моршина — мінеральні джерела. З хімічної точки зору це ропа, бо концентрація солей в их дуже висока. Для лікувальних цілей ропу з моршинських джерел №1 і №6 розводять в різних співвідношеннях.
Є у Моршині джерело з красивою назвою — джерело Божої Матерії. Легенда свідчить, що біля цього джерела дітям явився образ Марії. За радянських часів воно називалось джерело №4. Вода є слабенькомінералізованою, вживається без обмежень. При цьому вона не менш корисною, бо має унікальну кристалічну будову, яка прирівнюється до посвяченої води. Хвороби нирок, порушення обміну речовин — основні показники для її вживання. Місцеві мешканці набирають воду у великі пластикові пляшки та використовують для щоденного вживання і приготування їжі.
Перелік показань для лікування у Моршині може зайняти декілька книжкових сторінок. В першу чергу Моршинська вода рекомендується при хворобах печінки і жовчовивідних шляхів.
Відпочиваючи у Моршині, можна подорожувати до найцікавіших місць Карпат: завітати до католицького собору із старовинним органом у Самборі, відвідати Львівську оперу, побачити загадкові печери Довбуша та високорні лижні курорти Карпат.
7. Мукачево Бажаєте зустріти травневі свята за чашечкою кави у затишному кафе? Неодмінно відвідайте закарпатське мі0 Мукачево. На кожному розі вас чекатимуть модні кавярні з найсмачнішими тістечками і по зовсім смішній ціні. Сидячі за столиком з ароматним напоєм можна насолодитися неспішним ритмом життя цього європейського мі0 та помилуватися японським сакурами. На початку травня їх рожевий цвіт перетворює мі0 на дивний ароматний сад.
Окрасою мі0 є Мукачевський замок, що височіє над містом на крутій горі. Підніматися варто пішки, щоб відчути усю велич і неприступність будівлі.
За півгодини їзди на електрички можна дістатися ще 1-го замку, що колись був мисливським будиночком австрійського графа Шенборна, а сразу є одним із корпусів санаторію «Карпати». Замок оточений ландшафтним парком, центр якого прикрашає дерево у вигляді серця. Підійшовши до нього можна помилуватися дзеркальними коропами, що виблискують на сонці, і цвітом японських сакур, які висаджені довкола водойми.