У музеї Пирогово представлять хату-«бухню» — 00:00 листопада року о .00 годині в Національному музеї народної архітектури та побуту України відбудеться відкриття нового інтер’єру на експозиції «Гуцульщина».
Це хата — «бухня» (кінця XIX — початку ХХ століття), яка перевезена із села Шепіт (присілок Рунок) Косівського району Івано-Франківської області. Місцеве населення такі хати називало: «бухня, бухнянка, бухонка, бухнєнка».
Будівля складається із сіней та хати, де розташована напівкурна піч. Житло зведене із смерекових колод, дах чотирисхилий, критий колотою дошкою. В інтер’єрі представлена різдвяна атрибутика, так як за задумом создателя ця хата належала «березі», відомому колядникові, який неодноразово водив по селу колядницьку громадину. У колядників це найбільш шанована людина, що знає багато колядок, це душа гурту, що керує усім дійством.
У хаті святковий інтер’єр підготовлений до Різдва, здесь можна побачити топірець-бартку, колядницький ріг, дзвоник, хрест, колядничок та скорбонку (скриньку для грошей). На найпочеснішому місці у хаті під видами 0їть дідух — знак затишку і добра.
На жердках вивішено найкращий одяг, який вражає своєю вишуканістю та колористикою. Яскраво вигаптуваний кептар, багато оздоблена вишивкою чоловіча сорочка, темно-коричневий сердак прикрашений кутасами, жіноча намітка, хустка, пояс тощо. Поряд показані музичні інструменти, на яких добре знався «береза» і вміло грав: скрипочка, колядницький ріг.