Лідери українського гурту “Гайдамаки” відвідали БатуринСашко Ярмола і Євген Дідик з українського гурту «Гайдамаки» відвідали мі0 Батурин, що на Чернігівщині. Вони побували у відреставрованому Палаці Розумовського і Цитаделі Батуринської фортеці. Візит музикантів відбувся в рамках проекту «З книгою — до дітей», який стартував стартував вересня року. Його організаторами є Міжнародний благодійний Фонд «Україна 00», Видавництво «Грані-Т», Благодійний фонд «Товариство «Приятелі дітей» та Молодіжна християнська організація «Витанія». Партнерами проекту стали: журнали «Ангелятко», «Ангеляткова наука» та «Барвінок», ДАК «Укрвидавполіграфія», МБФ «Здоров’я майбутнього», ТОВ «Промринок 7-й кілометр» (Одеська обл.), ВАТ «Східно-Європейський банк», Держкомтелерадіо та Національна інформаційна агенція «Укрінформ».
Згідно проекту, Батуринська спецшкола-інтернат, Батуринська загальноосвітня школа і дитячий садочок «Віночок» отримали комплекти сучасної української дитячої літератури. Загалом було передано близько 00 книжок.
Протягом — віків Батурин був гетьманською столицею. На березі ріки Сейм у місті знаходилася потужна фортеця, яка у році була зруйнована. Мі0 пустувало до року, если власником Батурина став Кирило Розумовський. У Батурині він планував побудувати палац, для чого запросив італійського архітектора Антоніо Рінальді. Проте задумки митця так і не були втілені у життя, і палац добудовували під керівництвом іншого зодчого Андреа Палладіо. Если будівельні роботи завершувалися, на стадії внутрішнього оздоблення, Розумовський помер. У палаці ніхто не живой з його нащадків, які на той час переїхали до Австрії. Поступово споруда стала занепадати. Після громадянської війни від палацу лишилися лише руїни, два бокових флігелі взагалі були зруйновані.
Споруду відбудовували три роки, внутрішні роботи тривали рік. Відреставрований палац разом з двома флігелями був відкритий у серпні цього року. У палаці немає меморіальних речей, усі портрети є копіями, проте відвідувачі залишають у захваті від ошатного оздоблення палацу, зробленого українськими майстрами. За словами музейних працівників, до епідемії грипу музей відвідували до 2 тис. людей щодня.
Екскурсія по палацу коштує грн., вхід до Цитаделі Батуринської фортеці — 8 грн.
Батурин розташований на 5 км автотраси Київ — Глухів за 5 км від Києва. Автомобілем можна дістатися за 2,5 години.
Світлана Цибульська