31.07.2013. | Автор:

Ангеліна Карякіна

Журналістка телеканалу “Еигопемэ"

Специфіка київського фаст-фуду полягає в тому, що його зазвичай немає де з’їсти, не завжди зрозуміло, з чого він зроблений, іноді ним доводиться ділитися з ву­личними собаками. Але є кілька перевірених місць, де смак перемагає обставини.

— Емблемою столичного фаст-фуду вже давно стала неймовірно жирна і тим, власне, безкінечно привабли­ва київська перепічка. Це сосиска в смаженому тісті, яку подають у целофановому пакетику, з сіруватими ар­кушами паперу замість серветок. Автентичну перепічку продають вже багато років лише в кіоску на вулиці Бог­дана Хмельницького, навпроти ЦУМу. Чим вона відрізня­ється від інших сосисок у тісті — пояснити важко. Можли­во, справа в поєднанні хрусткої скоринки з ніжним тістом усередині, а можливо — в самій сосисці. А може, секрет у томатному сокові, з яким вона смакує ще краще. Біля кіоску, який працює з 9-ї ранку до 21.00, завжди натовп. Одні — в черзі, інші жують стоячи. Аби встигнути скушту­вати перепічку гарячою, доведеться тулитися на пара­петі біля підземного переходу, перейти на сусідню вули­цю Хрещатик і сісти на лавку або ж прогулятися хвилин п’ять до парку Шевченка.

— Якщо ви все-таки наважитеся скуштувати київську шаурму, вирушайте на Контрактову площу, до зупинки 417-ї маршрутки. Там працюють кілька кіосків із шаур­мою, але перевірена не одним десятком шлунків — лише в одному, дальньому, просто біля трамвайної колії. М’ясо тільки куряче, в міру підсмажене й приправлене. Часни­ку в соусі саме стільки, скільки треба, щоб не дратувати оточуючих. Присісти можна в сквері біля пам’ятника Гри­горію Сковороді.

— Серед київських вегетаріанців особливої популяр­ності зажила фалафель, яку можна скуштувати на Бес — сарабці навпроти PinchukArtCenter. Тут працюють одра­зу дві ятки, в яких цю східну страву продають 24/7 — King falafel&Shaurma та Dоner House. Смажені котлетки з перетертого нуту й прянощів загортають у щедро зма­щений соусом лаваш. Додають капусту, солоні огірки, помідори й картоплю фрі. Часник і кунжут — на вибір. У Dоner House фалафель можна з’їсти за столом, замо­вивши напій.

— Гурманам, фанатам іспанської кухні та й просто тим, хто любить смачно попоїсти, перекусити можна в гастрономічній крамничці Arbequina на Бессараб­ському ринку. Відвідувачам пропонують кілька варі­антів сендвічів з іспанським м’ясом, сирами, руколою, в’яленими томатами та іншою смакотою. Багети випіка­ють просто на місці. Сендвічі змащують оливковою олією та різноманітними соусами — з апельсином, сливами, ім­биром, базиліком. Забігайлівка працює з 10.00 до 19.00 в усі дні, крім понеділка.

КАФЕ/РЕСТОРАНИ

— У районі Золотих воріт, який активно освоює місь­ка влада, дивом збереглося одне з найзатишніших кафе радянського типу — «Ярослава» (серед киян заклад чомусь більш відомий як «Ярослава»). Місце славиться свіжою, по-домашньому смачною випічкою та найбільш демократичними цінами в усьому «даун-тауні». Вдень за пиріжками вишиковуються черги майбутніх акторів та режисерів із сусіднього університету театру, кіно й теле­
бачення. Ввечері на коньяк заходять київські літератори, музиканти, активісти та інші романтики. Особливою по­пулярністю користуються пиріжки з цибулею та яйцем, до яких замовляють славнозвісні салати «Шуба» або «Мімоза». Не менш популярні булочки з корицею, з яки­ми дуже смакує какао.

— Хачапурі по-аджарськи — абсолютний хіт грузин­ського ресторану «Нікала» на Подолі. Мабуть, це єди­на страва, заради якої варто прийти сюди хоча б раз. Ха­чапурі готують з ніжного дріжджового тіста, всередину кладуть традиційний грузинський сир сулугуні та куряче яйце. Враження від страви неможливо зіпсувати навіть суворими обличчями грузинських офіціанток, які пода­ють її мовчки.

Фаст-фудСтрави європейської, американської та азіатської кухонь у гастрономічних пабах «Гастророк» (Поділ) й «Барсук» (Печерськ) готують виключно з українських продуктів. Власник закладів кулінар Дмитро Борисов за­певняє: осно­вні, насам­перед м’ясо, потрапляють у ресторани з ферми у Ви­шеньках під Києвом. У «Га — стророці» ве­личезні порції

— гамбургери

Майже по півкілограма, стейки — до двох. А ще дозволя­ють приводити домашніх улюбленців. Щоправда, біля закладу час від часу з’являються пси з сусідніх будів­ництв. Але тримаються вони цілком чемно, відвідувачів не чіпають.

— На випадок, якщо зголодніли проти ночі: рок-н — ролл кафе «Шалена мама» біля парку Шевченка пра­цює цілодобово. У закладі грає музика Rolling Stones і постійно щось шкварчить на відкритій кухні. Можна за­мовити страву азіатської кухні, наприклад, «Oh Baby» — тайський смажений рис із креветками під яєчнею. Або ж щось із місцевого: оселедець із картоплею «She’s so cold».

БАРИ

Фаст-фуд«Фазенда», що на вулиці більшовика Воровсько — го, — чи не єдиний «тру-андеграунд-бар» у Києві. Заклад облаштували на місці колишньої трамвайної диспетчер­ської, відвідувачів запускають з 21.00. Всередині два невеличких зали й коридор. На стінах графіті й гірлян­ди, вікна завішені важкою тка­ниною. У меню лише напої. Хіт сезону — коктейль Боярський, названий на честь російського актора, «народного» мушкете­ра Д’Артаньяна: горілка, грена­дин, гострий соус Табаско.

— Від «Фазенди» п’ять хви­лин пішки до пабу «Палата №

6». Вивіски в закладу немає, всередину можна потрапити лише через один із житлових під’їздів на Воровського або з двору. «Палата» розміщується в підвальному приміщенні. Від­відувачів обслуговують офіціантки в медичних халатах. Горілку розливають у мензурки, а коктейлі подають у шприцах. У меню непрогризний стейк «Нью-Йорк», різ­номанітні наїдки до пива, салати й сендвічі. У п’ятницю та на вихідних у заклад пробитися нереально — краще

Фаст-фуд

Завчасно замовити столик.

ВОДА/ІНШЕ

— На відміну від багатьох країн Європи, Америки і на­віть Близького Сходу, в Україні воду з-під крана не п’ють. По-перше, кияни досі не знають, звідки вона до них по­трапляє — з Дніпра чи з артезіанських свердловин. По­друге, навіть якби й знали, менш хлорованою і більш прозорою вона від цього не стане. Питну воду можна ку­пувати в супермаркетах або замовляти в Інтернеті: до­ступні 20- й 6-літрові бутлі.

— Тим, хто полюбляє зранку свіже молоко, у пригоді стане інтернет-служба «Доброе утро» (utrodobroe. com). Органічне молоко та йогурт можна замовити разом із багетом чи круасаном, домовившись по телефону зве­чора. Замовлення привозять з 6-ї до 9-ї ранку. У служ­бі присягаються, що молоко потрапляє до замовника не пізніше як через 12-15 годин після доїння. А випічку готують за 3-4 години до доставки. «Доброе утро» на­разі працює у кількох районах Києва: центр, Печерськ, Оболонь, Солом’янка, Позняки, Осокорки, Харківський масив.

Категория: Інший Київ

Комментарии закрыты.