На Херсонщині відкрився історико-розважальний комплекс „Зелені Хутори Таврії”
Создатель: Світлана Цибульська
На туристичній мапі Херсонщини зявився новий туристичний обєкт — історико-розважальний комплекс «Зелені хутори Таврії». Основне завдання, яке ставили перед собою ініціатор і создатель унікального проекту — Олександр Долинко — відродити традиції наших пращурів і удобно забуті ремесла, які кожен зможе спробувати. Комплекс являє собою хуторів, які обєднанні на площі, на місці торфяних боліт. Кожен хутір спеціалізується відповідно до нозви — уже працюють хутір коваля, бджолярства, рибальства, історичний. На черзі — відкриття Куточку травниці, Соляний хутір, де наочно демонструватимуть процес видобутку солі, Скіфський, Фортифікаційний, Дитячий хутори та хутір Майбутнього.
Проекту усього 1,5 роки. Він виник у буквальному сенсі слова — на пустомі місці. Ця місцина не придатна до землеробства, через болота, що виникли на місці колишнього торфяника. Проте сразу уже повноцінно функціонують 6 хуторів. До початку століття здесь існували давні хутори, а слово «Зелені» в назві комплексу, означає не тільки колір луків й гайків, а й відношення до оточуючого середовища.
На відміну від інших музеїв побуту під відкритим небом, де експонати можна лише оглядати здалеку, кожен хутір є реально діючим обєктом, де можна не лише поспострігати за процесом створення матерії, гончарного посуду, кованих виробів, а й навчитися цим древнім ремеслам самому. Навіть для найменших відвідувачів школярів передбачені майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок та лозоплетіння. Процесом навчання керує господар чи господиня хутору, які отримали землю у довічне володіння.
Територія Хуторів настільки велика, що екскурсія відбувається на спеціальному транспорті — це торфоленд (переобладнаний трактор) або пічці (ГАЗ-66). Від такового засобу пересування у захваті не лише діти, а й дорослі, які залюбки фотографуються у незвичному траспорті.
Кожна садиба створена відповідно до українських архітектурних традицій, проте господарі дбають про комфорт відвідувачів, тому на кожному хуторі є комфортабельна вбиральня.
Крім екскурсіїї на хуторах передбачені різноманітні розваги — від відгадування загадок від красового Чортика, що ховається у величезному казані і лякає відвідувачів, до прогулянки верхи. На згадку про Хутори можна привезти не лише симпатичні світлини, а й екологічно чистий мед, плетені кошики, цілющі трави.
Хутори уже прийняли декілька тисяч осіб. Вхід для мешканців навколишніх сіл — безкоштновний, з приїзджих беруть від до 90 грн. Смачний обід з борщем, пампушками, картопляним пюре з мясом та десертом у вигляді булочки та компоту, обійдеться у грн. Екскурсія триває 2 години, проте гуляти по Хуторам можна хоч цілий денек.