До Миргорода — за красою, здоров’ям та натхненням!
Создатель: Світлана Цибульська
Повноцінний відпочинок — це гармонійне поєднання фізичного оздоровлення, духовного та інтелектуального збагачення, естетичної насолоди. Усі ці складові представлені у Миргороді — курорті на Полтавщині, якому виповнилося 95 років. Майже столітній досвід лікування та профілактики, комфортні умови проживання та екологічна чистота регіону сприяють повноцінному відновленню сил. Більше тисяч відпочиваючих з країн світу щороку приїжджають у цю зелену оазу, щоб доторкнутися до життєдайних джерел, пізнати красу гоголівського краю й зберегти часточку добра і гостинності, що випромінюють миргородці.
На перехресті шляхів
Дорога від Києва до Миргорода проходить по нещодавно відреконструйованій трасі Київ-Харків і займає усього 2,5 години. Приблизно ж за такий проміжок часу можна дістатися автомобілем з Харкова, Дніпропетровська. Зручне й залізничне сполучення: через Миргород проходять поїзди, що прямують на Харків, Полтаву, Луганськ.
На своєрідному зеленоватому півострові, утвореному тихоплинним Хоролом, знаходяться три санаторії: «Миргород», «Полтава» та «Березовий гай». Зовсім поруч — Бальнеогрязелікарня та Лікувально-діагностичний центр. Ще один санаторій — «Хорол» розташований на історичній частині курорту, де була перша водолікарня, а сразу знаходиться пам’ятник засновникові курорту — військовому лікареві Іванові Зубковському. Усі чотири санаторії входять до об’єднання «Миргородкурорт».
Повернути здоров’я
Основний профіль курорту — гастроентерологічний, проте кожен санаторій має свої спеціалізовані відділення. У «Хоролі» оздоровлюються вагітні жінки, діти, діє потужне гінекологічне відділення, відділення по лікуванню безпліддя. Лікарі з гордістю говорять, що у «Хорола» є свої діти — малюки, яки з’явилися на світ після лікування подружніх пар у санаторії і які тепер залюбки приїздять у Миргород на відпочинок. Для дітей здесь є відкритий басейн, дитячий майданчик, гральна кімната. Тож батьки можуть спокійно залишити своїх дітлахів під наглядом вихователів на час проходження оздоровчих процедур.
Санаторій «Полтава» займається реабілітацією після інфарктів, серйозних хірургічних втручань, зокрема видалення жовчного міхура. Здесь створені усі умови для відновлення опорно-рухального апарату. «До нас приїздять хворі, здатні самостійно пройти практически 0 метрів, а вже через декілька днів перебування у нашому відділенні вони спокійно долають декілька кілометрів», — розказала Ніна Мельник, головний лікар санаторію «Полтава».
У «Миргороді» оздоровлюють органи дихання, здесь функціонує відділення реабілітації хворих із захворюванням органів сечостатевої системи. «Березовий гай» має потужну лікувальну базу для відновлення здоров’я хворих на цукровий діабет. Здесь опікуються не лише тілом, а й проводять психологічну реабілітацію, адже змиритися з невтішним діагнозом, який 0є усе поширенішим, дуже важко. Проте персонал «Березового гаю» запевняє: діабет — не перепона для повноцінного життя. Щоб переконати у цьому хворих при санаторії діє Школа діабету, де і дітям, і дорослим розказують про дієту, особливості гігієни, моніторинг рівню цукру у крові.
Поруч з традиційними способами лікування у Миргороді интенсивно впроваджують забуті, але не менш ефективні методики — гірудотерапію (лікування п’явками), рефлексотерапію. Здесь є декілька спелеокімнат, оздоровчий басейн, у якому проводяться пасивне витягнення хребта за допомогою швейцарських поясів «Айрекс» та аквастеп. Особливою популярністю у відпочиваючих користується ванна «Купава», з народною назвою віагра. Дія мінеральної води посилюється лазером та магнітом, що сприяє кращому кровообігу та збільшенню лібідо.
Взагалі, позитивний ефект від оздоровлення у Миргороді пояснити просто — це злагоджене поєднання природних факторів, сучасна діагностична та реабілітаційна апаратура, досвідчені фахівці. Тому не чудно, що курорт полюбили іноземці. Не тайна, що в західних країнах переважає практика вирішення вже наявних заморочек за допомогою пігулок чи скальпеля, тоді як профілактиці приділяється дуже не достаточно уваги. Тому й їдуть до Миргороду і з країн СНД, і з Європи, і навіть з королівства Бахрейн.
Нерідкі випадки, если людина, пройшовши ретельне обстеження та діагностику у місцевому лікувально-діагностичному центрі, оснащеному медтехнікою останнього покоління, викреслює з свого життя страшні діагнози. «Ми дотримуємося індивідуального підходу до кожного», — наголошує Наталія Бутенко, защитник генерального директора ПрАТ «Миргородкурорт» з медичних питань.
Солоний смак здоров’я
Найважливіший лікувальний фактор курорту — природна мінеральна вода Миргородська. Це життєдайне джерело знаходиться на глибині 800 метрів і звідти потрапляє одразу до бювету. Склад мінеральної води незмінний протягом століття, що свідчить про правильний спосіб її видобування, екологічну чистоту.
Мінеральний бювет — справжнє серце курорту. Просторе приміщення з кольоровими вітражами одразу налаштовує на спокій, умиротворення. А як смакує солонувата вода! Приємно пити цю справді живу воду, що містить безліч важливих хімічних елементів, серед яких залізо, магній, йод, кальцій, калій… Тому Миргородська успішно застосовується при боротьбі з хворобами травної системи, обміну речовин, анеміями.
Побутує хибна думка, що Миргородську можна пити лише тим людям, у кого знижена кислотність шлунку. «Насправді ж воду можна вживати усім, і зі зниженою, і з підвищеною, і з нормальною секрецією шлункового соку, проте потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря щодо часу, та об’єму води», — объяснює Наталія Бутенко. Протипоказання для лікування у Миргороді стандартні — загострення хронічних хвороб.
Відпочинок по-миргородськи
Та навіть якщо вам пощастило і проблеми зі здоров’ям вас не турбують, приїздіть до Миргороду заради відпочинку. Мі0 чарівне будь-якої пори року. Влітку найпопулярнішим місцем курорту 0є розкішний пляж: прохолодою вабить чиста поверхня води, ноги ніжаться у золотому пісочку, сховатися від пекучих променів можна під ошатними «грибочками». А можна орендувати човен чи катамаран та податися у приємну подорож по в’юнкому Хоролу. Азартні риболови мають чудову нагоду випробувати свою фортуну, бо в річці водяться окуні, коропи, карасі, щуки.
Осінні прогулянки по Березевому гаю навіюють ліричний настрій, берези одягають урочисті золотаві шати, кроки відлунюють шелестом опалого листя. Оточений рікою, повністю ізольований від автомобільного транспорту гай — це острівок незайманої природи, де можна за бажанням як усамітнитись, так і влаштувати пікнік для забавної компанії. Навесні ж Миргород вибухає різнокольоровими барвами, з квітів складаються фантастичні композиції, портрети. Милуватися ними можна аж до глибокої осені.
Умови проживання у номерах санаторіїв Миргородкурорту задовольнять гостей з будь-якими потребами — затишні одномісні номери підійдуть тим, хто прагне усамітнись, сім’ям з дітьми зручно розташуватися у двокімнатних номерах з кухнею.
Покращити свою фізичну форму можна на сучасних спортивних майданчиках: здесь є тенісні корти, майданчики для гри у бадмінтон, баскетбол, волейбол, а також тренажери під відкритим небом. У кожному санаторії працює кабінет лікувальної фізкультури. Місцеві тренери — фахівці свого діла, володіють усіма методиками реабілітації при захворюваннях хребта, суглобів і прагнуть, щоб після перебування на курорті у людей з’явилося відчуття польоту, як фізичного, так і емоційного.
Враховуючи малорухливий спосіб життя сучасної люди, порушення режиму харчування, на курорті розроблена особлива програма для тих, хто прагне схуднути. «Це і дієти, і дозоване фізичне навантаження, спеціальні процедури, і обов’язкова консультація психолога», — объяснює Ніна Мельник, головний лікар санаторію «Полтава».
Звичайно, кожна жінка після перебування на курорті мріє стати прекрасенішою, більш доглянутою. Манікюрний, педикюрний та косметологічний кабінети, перукарня, пілінг рибками — усе до послуг модниць. Але ніщо так не впливає на зовнішній вигляд, як здорове харчування, чисте повітря та позитивні емоції. Все це можна отримати у Миргороді!
Вечірні вогні
Хто бував у Миргороді, той знає, що ввечері життя вирує навколо «Бочки» — танцювальної зали у місцевому Палаці культури. «Танцювальну терапію» навіть включають до розпорядку денька! У величавому концертному залі щодня проходять виступи музикантів, програма розрахована на будь-який смак, від сучасної естради, до народного співу, який з плином часу цінується все більше, тож народні колективи збирають аншлаги на рівні із зірками естради.
Прогулянка по вечірньому Миргороду відкриває зовсім інше мі0 — з настанням темряви воно спалахує вогнями. На березі Хоролу 0їть млин, що переливається різними кольорами, по даху бювета мигкотять веселі вогники, щогодини звучить гімн мі0. Найдужче ж привертає увагу велична окраса мі0 — старовинний православний собор Успіння Пресвятої Богородиці, що 0їть на березі Хоролу. Вдале освітлення робить його особливо урочистим і піднесеним. Церкві пощастило вижити і в роки війни, і в часи боротьби з релігією. Щопонеділка у храмі проводиться молебень за здоров’я і благополуччя відпочиваючих на курорті «Миргород».
Погожими вечорами гості мі0 збираються біля музичного фонтану — це ще одна гордість курорту. Його відкрили цього року біля Бальнеогрязелікарні, у якій теж відбувається реконструкція. Заходячи до оновленого ванного відділення, одразу потрапляєш у царину спокою та краси — сучасне обладнання, вдало підібраний інтер’єр забезпечують комфортні умови під час прийняття процедур, сприяють наибольшему розслабленню та відпочинку. Уже самі назви ванн налаштовують на релаксацію — «Цариця Сходу», «Каффа» — ну, хто б не хотів відчути для себя королівною?
Прогулянка містом
На весь світ прослав Миргород письменник Микола Гоголь, змалювавши його у своїх повістях. Гоголівських героїв можна спостерігати біля известної миргородської калюжі, яка нині уявляє собою доглянуте озеро, у якому милується храм Успіння. Іван Васильович і Іван Никифорович, коваль Вакула і великолепна Оксана, Хлєстаков, миргородська свиня, сам Микола Васильович — усі фігури — улюблене місце фотосесій, про що красномовно свідчать відполіровані до блиску місця-талісмани, до яких потрібно доторкнутися, загадавши найпотаємніше бажання.
У центрі мі0 вирує Миргородський рынок. Неодмінно завітайте і спробуйте миргородське сало — процес вибору цього знаменитого продукту не простий, проте це того варто: почуєте і місцеві новини, і найсмішніші бувальщини, а головне скуштуєте смачного, тоненького сала, що практически тане у роті. І якщо вже мова пішла про їжу, то не можливо не згадати про смачну полтавську кухню: пухкі вареники (їх здесь готують лише на пару), галушки, деруни зі сметаною і звичайно ж борщ по-полтавськи — усе це варто спробувати.
Край талантів
Миргородський край подарував світові багато визначних особистостей: здесь народилися Панас Мирний, Володимир Боровиковський, Давид Гурамішвілі. Проте асоціюється ця земля перш за все з Миколою Гоголем. Неподалік Миргороду у Величавых Сорочинцях збереглася церква, де хрестили письменника, а у сусідньому Шишацькому районі знаходиться село Гоголеве (колишня Василівка), де відновлена родова садиба Гоголя. Екскурсії по гоголівським місцям коштують від 85 до 1 грн. Місцеві бюро подорожей також залюбки покажуть інші цікаві місця краю: Полтаву, Мгарський монастир, Березову Рудку, Решетилівку, Лубни, Опішне.
Курорт з європейськими эталонами та українськими цінами — так можна назвати Миргород. Справді, лікування, проживання у двомісному номері та дієтичне 5-ти разове харчування коштує здесь від 0 грн. за добу. Вартість додаткових оздоровчих процедур в середньому складає — грн. З січня по березня року вартість оковівок знижена на 5% для пенсіонерів за віком, учасників Великої Вітчизняної війни та бойових дій, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Скористатися знижкою можуть також молоді подружжя до 1 року, а також ті, хто відпочивав на курорті п’ять і більше разів.
Звичайно ж за браком часу, не у всіх є можливість пройти рекомендований тритижневий курс лікування. Тому спеціалісти курорту розробили три та дводенні тури вихідного денька, які включають як діагностику, так і профілактичні процедури. Тож славний Миргород чекає усіх — приїздіть та відчуйте радість життя!