08.07.2014. | Автор:

Вісім деревяних церков України стали кандидатами у перечень ЮНЕСКОВісім дерев’яних церков України стали кандидатами у перечень ЮНЕСКОЙдеться про чотири церкви у Львівській області — Церкву Святого Духа () у Потеличі, Церкву Святого Юра () у Дрогобичі, Церкву Святої Трійці () у Жовкві, Церкву Різдва Пресвятої Богородиці () у Маткові; про дві в Івано-Франківській — Церкву Різдва Пресвятої Богородиці () в Нижньому Вербежі, Церкву Святого Духа (90-ті) у Рогатині, і про дві у Закарпатській — Церкву Вознесіння Господнього () в Ясіні, Церква Святого архістрата Михаїла () в Ужку.
Їх лобіст — львівський учений, фахівець з давньої архітектури Андрій Кутний, що працює в лабораторії Технічного університету Мюнхена (Німеччина). Кутний цього року за свою працю про дерев’яні церкви України отримав престижну міжнародну нагороду Europa Nostra.
Сьогодні в Україні близько 1,5 тис. дерев’яних церков — унікальних пам’яток архітектури минулих століть. Дерево — недовговічний матеріал, і вже те, що побудовані 0-0 років тому церкви збереглися до наших днів, робить їх безцінними. Крім історичної, вони мають також архітектурну і культурну цінність, викликаючи інтерес туристів і паломників.
За кількістю подібних споруд з Україною може зрівнятися тільки Румунія, у всій же решті Європі їх одиниці. Але через неувагу з боку держави кожен рік на п’ять-шість унікальних церков у країні 0є менше.

Комментарии закрыты.