Відбувся прес-тур для журнальчикістів по Івано-Франківській області та Другий фестиваль туристичної журнальчикістики УкраїниНа курорті «Буковель» було проведено Другий фестиваль туристичної журнальчикістики України, учасниками якого стали представників засобів масової інформації з Києва, Дніпропетровська, Донецька, Івано-Франківська, Луцька, Тернополя та Харкова, що представляли друковані та електронні ЗМІ.
Фестиваль туристичної журнальчикістики проводився за сприяння Державної служби туризму і курортів та Івано-Франківської облдержадміністрації.
Відкриваючи Другий фестиваль туристичної журнальчикістики, Голова оргкомітету, Радник Президента України, академік Микола Жулинський наголосив на важливому значенні ролі преси у просуванні вітчизняного туристичного продукту, а також популяризації українських туристичних центрів. Гостями фестивалю стали начальник Головного управління культури і туризму Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Федорак, начальник управління туризму Івано-Франківської облдержадміністрації Ольга Соколова, защитник міського голови м. Яремче Ігор Яківчук.
На курорті «Буковель» було проведено круглий стіл «Зимовий сезон в Українських Карпатах», під час якого керівники комісії з туризму Івано-Франківської облради та управління туризму Івано-Франківської облдержадміністрації розповіли про перспективи розвитку туристичної сфери регіону, інвестиційну політику, а також проблеми, що заважають розвивати регіон. Зокрема, начальник управління туризму облдержадміністрації Ольга Соколова наголосила, що область за плодами роботи року вийшла на перше місце в Україні за кількістю туристів, які відвідали цей регіон. Попередні результати року дозволяють говорити, що позитивна динаміка збережеться і цього року. За словами защитника міського голови м. Яремче Ігора Яківчука, у яремчанському районі протягом року відпочивало 5 тисяч туристів, що уп‘ятеро більше, ніж населення самого мі0. Интенсивно розвиваються навколишні села — Поляниця та Татарів. Як повідомив генеральний директор курорту «Буковель» Олександр Шевченко, завдяки розвитку курорту интенсивно розпочалося будівництво туристичної інфраструктури навколишніх сіл. На сьогодні інвестори курорту «Буковель» вклали у його розвиток більше 0 млн. гривень. Але сьогодні здійснюється друга черга будівництва курорту і сума інвестицій, відповідно, буде збільшена у декілька разів.
Учасники фестивалю мали змогу ознайомитись з туристичною інфраструктурою курорту «Буковель» — туристичним інформаційним центром, новими підйомниками та номерним фондом. Особливе зацікавлення журнальчикістів викликала перспектива розвитку транспортного сполучення регіону. За словами Олександра Шевченка, курорт «Буковель» готовий інвестувати значні кошти у реконструкцію міжнародного аеропорту м. Івано-Франківськ, що позволить значно розширити географію туристів, які приїздять на відпочинок до цього регіону.
Протягом чотирьох днів журнальчикістів познайомили з новими екскурсійними маршрутами та програмами по Івано-Франківщині. Зокрема, особливу зацікавленість серед ЗМІ викликав новий маршрут «Карпатський трамвай», який пролягає від мі0 Равнина углиб Карпатських гір. Час екскурсії — 4 години, протягом яких екскурсанти мають змогу побачити різні природні зони українських Карпат. Для туристів зроблені спеціальні екскурсійні вагончики та розроблено захоплюючу екскурсійну програму.
Журнальчикісти також відвідали мі0 Яремче, де познайомилися з новими засобами розміщення, які з‘явилися здесь протягом останніх 2-3 років.
Особливе зацікавлення в учасників фестивалю, викликав музей народної культури Бойківщини, який став на сьогодні одним з найпопулярніших екскурсійних об‘єктів Долинського району. Музей було збудовано на приватні кошти родини Антоновичів. Сьогодні здесь зібрані унікальні речі матеріальної культури бойківщини. Про музей замало інформації як у туроператорів, так і пересічного споживача. Саме завдяки рекламуванню цього екскурсійного об‘єкту, можна просувати і туристичні можливості регіону у цілому.
Ще одну цікаву екскурсійну програму було показано журнальчикістам, учасникам прес-туру по Івано-Франківщині — «Скелі Довбуша». Це унікальна природна пам‘ятка, яка залишилася від колишнього моря, яке було на цьому місці кілька мільйонів років тому.
На нашу думку саме «Скелі Довбуша» є тим цікавим туристичним об‘єктом, який будуть интенсивно відвідувати як українські, так і закордонні туристи. Питання — у його рекламуванні як привабливого многообещающего напрямку для відвідувань туристами.
Під час прес-туру журнальчикісти познайомилися з кращим гірськолижними курортом України та дізналися про перспективами його розвитку. Особливо важливо, що з кращими туристичними та екскурсійними об‘єктами регіону познайомилися журнальчикісти регіональних видань, які представляють Донецьк, Дніпропетровськ, Харків, Тернопіль та Луцьк.