В Конотопському краєзнавчому музеї відкрилась експозиція присвячена 0-річчю конотопської битви
Мі0 Конотоп відоме не лише тим, що його мешканці стали образцами известної п’єси Квітки-Основ’яненка «Конотопська відьма». У році здесь проходила битва між військами гетьмана Івана Виговського та царської Росії. Це була визначна баталія україно-російської війни — років. Конотопську битву козаки виграли, але саму війну програли, оскільки союзники Виговського — кримські татари — відійшли до Криму, крім того між козацькими старшинами точилися певні суперечки. Ця битва відома також під назвою Соснівська, оскільки основні бої проходили між селами Шаповалівка та Соснівка поблизу Конотопу.
Напередодні 0-річчя битви в місцевому краєзнавчому музеї імені Олександра Лазаревського відкрили спеціальну виставку, присвячену цій події. В експозиції представлено козацьку зброю, предмети побуту козаків, кінську збрую. Під час екскурсії можна детально ознайомитися з перебігом подій під час Конотопськії битви.
Крім того музей розповідає про історію мі0 та визначних людей, що бували в цьому краї. В село Гирівка (сьогодні Шевченково) Конотопського району приїздив Тарас Шевченко, він гостював в родині Лазоревських. В музеї знаходиться диванчик з садиби Лазаревських, на якому любив відпочивати поет. Ще один цікавий меблевий експонат привертає особливу увагу відвідувачів — це крісло останнього гетьмана України, графа К.Розумовського. Гордістю музею є Євангеліє року. Окрема зала присвячена легендам Конотопу, що пов’язані з твором «Конотопська відьма».
Основна експозиція музею сразу знаходиться на реконструкції, а зали присвячені Конотопській битві відкриті для відвідування. Вхідний квиток для дорослих коштує 2 грн., дітей — 1 грн.
Світлана Цибульська