29.09.2015. | Автор:

У музеї Івана Гончара покажуть «Різдвяне небо»У музеї Івана Гончара покажуть «Різдвяне небо»

У переддень Святого Миколая у музеї Івана Гончара відкриється виставка «Різдвяне небо». Подія відбуватиметься в рамках проекту «Символи і знаки в народному мистецтві українців», започаткованому в році.

Теперішня виставка зосереджує увагу своїх відвідувачів на висвітленні теми уявлень українців про небо, особливо у час перед Різдвом, если, вважалося, відкривалися небеса. Саме у цей важливий час єднання двох сфер буття — Неба і Землі, «зустрічі» минулого і сьогодення, а також передбачення прийдешнього, яскраво виявляється міфопоетичний світогляд українців. У цьому контексті експоновані твори народного мистецтва зі збірки Музею Івана Гончара постають універсальними знаками, орнаментальними знаками-архетипами, створюють мотиви і композиції, що традиційно уособлюють чи знакізують поняття, явища і структурні складові «небесних сил» (богині і божества, всесвіт, Сонце, планети, зорі, вітер, хмари, дощ, небесний вогонь, «око неба», «сонячні диски», «сонячний вітер», «небесна волога» тощо), або ж сприяють реконструкції виду Неба та культу Сонця в уявленнях наших пращурів.

Виставка відриється грудня. Цього денька у музеї працюватиме «Майстерня Святого Миколая», в рамках якої пройдуть майстер-класи для дітей з виготовлення різдвяних іграшок, соломоплетіння, розпису дерев’яних, випікання пряників — «миколайчиків» та виготовлення ляльки-мотанки «Янгол». Також буде показана дитяча вистава «Подорож Святого Миколая» у виконанні дитячого фольклорного театру «Левеня» під керівництвом Галини Олійник.

Вхід на «Майстерню Святого Миколая» вільний. Квиток на виставку коштуватиме грн., для студентів на пенсіонерів — 3 грн. Виставка триватиме до січня.

Світлана Цибульська, УкрТуризм

Комментарии закрыты.