У Мукачівському замку вперше провели лицарський турнірУ Мукачівському замку вперше на території Закарпаття відбулись замкові ігри. Учасники турніру демонстрували старовинну зброю, якою у середньовіччі користувались на полюванні. Понад років Угорщина йшла до моменту, если лицарські бої стали однією із туристичних родзинок країни.
Головний організатор дійства — Генеральне представительство Угорської Республіки в Ужгороді. Саме з Угорщини на спеціальне запрошення прибула одна з найсильніших лицарських команд Європи. Лицарі ордену святого Георгія, який до речі, заснований ще року, привезли до Закарпаття середньовічне театралізоване дійство.
Петер Штоберец (учасник лицарського турніру): «Те, що глядач бачить протягом хвилин, вимагає щонайменше 5 років тренувань. Учасники лицарського турніру складають іспити і проходять жорсткий відбір. Ми ж виступаємо у місцях, де повно туристів і треба бути впевненими на всі 0 у своїй професійності, бо один невдалий рух і хтось може постраждати».
Учасники турніру демонстрували старовинну зброю, якою у середньовіччі користувались на полюванні. Вправне володіння арбалетом, стрілами, клинками і списами не залишили байдужими нікого. А запеклі бої остаточно дали змогу відчути бойовий дух Середньовіччя.
Більшість із учасників турніру вчились у спеціалізованій школі для юних лицарів. Так дитина розвивається не лише фізично, в ній виникає ще й бажання знати історію своєї країни — каже найстарший учасник турніру Ласло Чеке. Понад років Угорщина йшла до моменту, если лицарські бої стали однією із туристичних родзинок країни.
Ласло Чеке (керівник Вішеградського Лицарського ордену Святого Георгія): «Я вперше взяв участь у лицарському турнірі у 80-х роках в Польщі. Тоді одна з найсильніших команд була українська. Ми багато чому в их навчились. І в Угорщині років тому заснували традицію лицарських турнірів».
Для Закарпаття замкові ігри були експериментом, та організатори задоволені. Шоу вдалось. Обіцяють, що наступного року лицарські ігри стануть ще масовішими.