12.12.2015. | Автор:

Патріарх Кирил освятив Троїцький соборПатріарх Кирил освятив Троїцький собор

Предстоятель Руської Православної Церкви з першосвятительським візитом вперше відвідав Буковину. Вже в неділю, 2 жовтня, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершив освячення унікального Троїцького храму с. Банчени та очолив Божественну літургію в новоосвяченому храмі.

За словами протоієрея Георгія Коваленка, прес-секретаря Предстоятеля УПЦ, голови Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, цей візит Святішого Патріарха Кирила до України має соціальне забарвлення, оскільки Патріарх освятить Свято-Троїцький собор при дитячому будинку, відомому на всю країну. Святіший Владика відвідає Чернівці, «щоб спонукати суспільство до дискусії щодо соціального служіння Церкви — щодо покинутих дітей, дітей хворих на СНІД, щодо дитячих будинків».

Будівництво Троїцького собору було розпочато ще в липні року. У зведенні храму брали участь чимало добровольців, а розписували Собор понад майстрів. Причому розпис унікальний — при написанні лику Христа за базу були взяті фрески Віктора Васнєцова з київського Володимирського собору.

А у вівтарній частині собору будуть перебувати частки мощів святих безвинних немовлят Віфлеємських, лаврських святих і частка Хреста Господнього з Єрусалима. Першу свічку в Свято-Троїцькому соборі запалять від Благодатного вогню з Єрусалима, що підтримується ченцями в монастирському скиті як знак невгасимої віри.

Також під час перебування у Чернівцях Святіший Владика відкриє при Вознесенському монастирі будинок інвалідів і відвідає відомий не тільки в Чернівцях, а й за його межами, дитячий будинок.

Свято-Вознесенський монастир у с.Банчени хоч і був створений не дуже издавна, але вже встиг прославитися своєю доброчинністю. Відкриття монастиря Священний Синод УПЦ благословив ще 96 року. А освячення обителі за два роки очолив Блаженніший Митрополит Володимир.

При монастирі виховуються більше 0 дітей-сиріт і дітей-інвалідів, узятих під опіку та всиновлених, про яких піклується архімандрит Лонгін (Жар) із братією та сестрами монастиря. Обитель відома ще й тим, що кілька років тому до дитячого будинку сімейного типу під опіку отця Лонгіна прибуло ВІЛ-позитивних дітей із різних регіонів України.
Важливо, що ВІЛ-інфіковані діти мешкають з іншими дітьми. На території дитячого будинку сімейного типу добудовується спортивний комплекс із басейном. Усіх ВІЛ-інфікованих дітей поставлено на облік у Центрі «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД НДСЛ «ОХМАТДИТ»».

А ще про дитячий притулок при обителі режисер Михайло Щедрин зняв документальний фільм «Форпост», прем’єра якого кілька років тому відбулася на міжнародному православному кінофестивалі «Покров». У назві стрічки її головна ідея — монастир, на базі якого існує дитячий притулок сімейного типу, — це сучасний форпост милосердя. Відтоді про притулок дізналися в усій Україні.

Крім того, у році архімандрита Лонгіна (Жар) нагородили званням «Герой України», а у році його було обрано «Людиною року у християнстві».

Відвідати Троїцький собор Свято-Вознесенського Банченського монастиря можна в програмі туру від компанії Хотин-тур: Збірний тур на Новий рік : Чернівці-Прикарпаття…

Комментарии закрыты.