17.08.2014. | Автор:

На Фестиваль меду до Мукачева з’їхалося понад 0 пасічників з 7 областей УкраїниНа шостий фестиваль меду до мі0 над Латорицею з’їхалося понад 0 пасічників з 7 областей України.
Центральна площа Мукачевого нагадує гомінкий вулик. Пасічники зі Львівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Одещини, Чернівеччини, Хмельниччини та Закарпаття ярмаркують просто неба. На столах — емкости з медом, вощиною, прополісом, пергою та пилком. Жінок більше цікавить солодкий натурпродукт, чоловіків — міцні напої, настояні на меду та бджолопродуктах. За літр меду на ярмарку просять від до 0 гривень. Дегустація — безкоштовна, головне — аби не луснути!

«Свято меду щороку влаштовуємо у кінці сезону медозбору. Приємно, що одну з найдавніших традиційних справ українського народу ми не забули, нині популярність бджільництва зростає, навіть економічна криза не стала на заваді. А на подібних фестивалях є чому повчитися. Досвідчені пасічники передають естафету молодим бджолярам», — каже Валерій Кречковський, голова Мукачівського міського товариства бджолярів.

Люди охоче куштують мед з акації та липи, різнотрав’я, доннику, гречки, ріпаку, каштану. Столи швидко порожніють. Утім нинішній рік приніс українським пасічникам чимало меду. Попри негоду та буревій, закарпатські бджолярі зібрали з вулика по 0 кілограмів меду. А львівські пасічники привезли до Мукачевого біля тонни меду, за два дні продали більше половини. Не аби яким попитом користується медовий квас, та ароматні питні меди: медовуха, медове вино та бальзам на меду. Хоча й коштують міцні медопродукти не недорого: маленька скляночка — 6- гривень, та за 70-градусною медовицею — черги.

«Ще задовго до самогону та горілки козаки вживали питний мед, — розповідає Костянтин Лецин, пасічник з Івано-Франківщини. — Та вони ж бо бувають різної міцності. Та корисні усі, бо в кожному — ані граму хімії, стопроцентний натурпродукт. Оцей яскраво-жовтий напій — слабоалкогольний «Сонячний мед». А скуштуйте, пані, моєї «Медовухи». Вона зі спирту, прополісу, чебрецю та м’яти. Добра 70-градусна медовиця робиться з перги, та щоб вона була міцна — настоюю напій не менше трьох років. Для лікування вживайте її по -грамів щодня й про хвороби забудете».

Окрім меду на будь-який смак із різних куточків України, на «Медовому святі» пропонували різноманітні продукти бджільництва та навіть вулики з бджолиними родинами. А форми воскових свічок вражають своїм розмаїттям: від малеханького янголятка до бджолиних вуликів, ялинок та фігурок тварин, зроблених руками пасічників. За два дні солодке свято відвідали понад тисяч городян та туристів. Заключний денек Свята меду — неділя.

Комментарии закрыты.