27.07.2014. | Автор:

Минулого року Україну відвіотдало на % менше туристівЗа минулий рік Україну відвідали ,7 млн іноземних туристів, що на % або майже на 4,6 млн осіб менше, ніж у році.

Такі офіційні данні представлені Держслужбою туризму і курортів.

Зменшення обсягів вїзного сгустку відбулося за рахунок скорочення як приватних візитів, так і відряджень і організованих турів. Як і раніше більшість іноземців (89%) приїжджають самостійно, 7% за оковівками, 4% з бізнес-метою. Найбільше гостей до України завітало з країн СНД (,6 млн. або 71% сгустку), на другому місці — країни Євросоюзу (5,7 млн. Або %). В першу чергу скоротилася кількість туристів з Польщі (% або на 2,7 млн. осіб), Словаччині (на % або на 1,4 тис. осіб), Угорщини (на % або на 2,4тис.осіб), Німеччини (на 8% або на ,1тис.осіб), Румунії (на % або на 3,2 тис. осіб).

Спадання вїздного турпотоку з країн СНД відбулося в основному за рахунок зменшення кількісті подорожуючих з Азербайджану (на % або на ,4 тис. осіб), Білорусі (на % або на 4,7тис. осіб), Грузії (на % або на тис. осіб).

Українці у році також обмежили свої візити за кордон. Загальний виїзний турпотік становив ,3 млн. осіб, що на 1,1% менше, ніж у році. Знизилась кількость організованих турів і службових поїздок. А з приватною метою наші співвітчизники виїздили за кордон частіше (на 2% більше, ніж у р.). В першу чергу українці подорожували до Румунії, Польщі, Молдови, Угорщини та Німеччини.

Країни СНД займають перше місце за відвідуваністю українців. Минулого року там побувало 6,3 млн наших співвітчизників, що складає % виїзного тупотоку. З их майже 5 млн подорожували до Росії. До країн Євросоюзу потрапило 8,1 млн. осіб (% сгустку). ТОП- країн, до яких подорожували українці у порядку зменшення: Росія, Польща, Молдова, Угорщина, Румунія, Туреччина, Словаччина, Єгипет, Німеччина та Чехія.

Досить суттєве скорочення іноземних туристів порівняно з і роками, если спостерігався приріст іноземних туристів в Україну, експерти пояснюють відсутністю рекламної компанії нашої країни за кордоном.

«Минулого року не було проведено жодних рекламних акцій, прес-турів закордонних журнальчикістів чи туроператорів, — сказав Володимир Царук керівник Центру туристичної інформації. — Про Україну показували лише один ролик по CNN. Дуже скоротився потік російський туристів до Криму, тому що рекламний бюджет республіки був найнижчий за весь час незалежності. Свою негативну роль зіграли також криза і політична нестабільність.»

Світлана Цибульська

Комментарии закрыты.