25.03.2014. | Автор:

Національний заповідник «Давній Галич» Національний заповідник «Давній Галич»

Регион: Карпаты / Ивано-Франковская обл. / Галич

Національний заповідник «Давній Галич» створений з метою збереження пам’яток історії і культури Галича на заповідних територіях, які охоплюють майже 80 кв. км земель давнього Галича та його околиць.

Під охороною знаходиться мала пам’яток загальнодержавного та світового значення, фундаменти літописних церков ХІІ-ХІІІ ст., понад 0 пам’яток археології, природоохоронних об’єктів, органічно пов’язаних з пам’ятками історії та архітектури. На території заповідника розташовані: Музей історії давнього Галича, музей народної архітектури і побуту Прикарпаття, регіональний природничо-ландшафтний парк. Давній Галич — столиця Галицького, а пізніше Галицько-Волинського князівства — унікальна історико-археологічна пам’ятка всеукраїнського значення. У 94 році на основі комплексу історичних та культурних пам’яток ХІ — ХVII століть було створено державний історико-культурний заповідник, який згідно з Указом Президента України одержав статус національного і офіційну сучасну назву.

Поряд з церквами Св. Пантелеймона (ХІІ) ст.), Різдва Христового (XVI ХІV- XVI ст.), Успіня Пресвятої богородиці (ХVI ст.), костелом та монастирським комплексом Кармелітів (XVIІ ст.), здесь знаходиться згадана у Галицько-Волинському літописі «Галичина могила», легендарна Княжна криниця, фундаменти величного кафедрального Успенського собору (XІI ст.) з місцем поховання князя Ярослава Осьмомисла та каплицею Св. Василія ( ХVст.). У селі Крилос, яке знаходиться на території заповідника, збереглася система оборонних споруд з кількома рядами потужних валів.

На мальовничому пагорбі над Дністром височать мури Галицького замку IX-XIII-XVII ст. Крім цього, на території заповідника знаходиться понад 0 археологічних пам’яток, які документально засвідчують етапи зародження та подальшого розвитку історичного мі0. В цілому, на відміну від інших українських міст, де культурний шар минулих століть у переважній більшості дуже пошкоджений, а то й цілком знищений підземними комунікаціями та сучасними спорудами, княжий Галич ще зберіг скарби давньої культури. Пам’ятки давнього Галича дбайливо зберігаються та реставруються.

Протягом 95- років відреставровані: історичний центр стародавнього мі0 з його пам’ятками, церкву Св. Пантелеймона, Успенську церква, каплицю Св. Василія, ряд пам’яток народної архітектури.

Робочі дні: понеділок — неділя.

Години роботи: з 9:00 до :00 год.

ФОТО ЗАПОВІДНИКА

Источник: http://museum.if.ua

Комментарии закрыты.