26.07.2015. | Автор:

Збараж готується до 800-літнього ювілеюЗбараж готується до 800-літнього ювілею

У році виповнюється 800 років першої письмової згадки про мі0 Збараж, що на Тернопільщині. В Україні не так багато міст, які старіші за Збараж. Навіть Львів та Тернопіль є молодшими.

Офіційні святкові загоди з нагоди ювілею заплановані на 2 жовтня. Святкові входи відбуватимуться на кількох майданчиках — у Збаразькому замку, на відбудованому стадіоні, на центрального майдані Івана Франка. Сценарій свята знаходиться у розробці, але влада мі0 обіцяє помпезне та захоплюєче дійство.

До 800-річчя Збаража буде виготовлена нова поштова марка. На ній буде зображений Збаразький замок. Це перлина архітектури та історичний скарб Тернопільського краю. Замок був зведений останніми представниками роду князів Збаразьких — Юрієм і Христофором. Брати були високоосвіченими людьми, вчилися в Італії у Галілео Галілея. Проект замку Христофор замовив в році у видатного теоретика і практика італійської архітектури Вінченцо Скамоцці. Проте саме будівництво замку розпочалося в році. Князь Христофор, який помер року, не встиг його завершити. Замок був споруджений при Юрію Збаразькому. Після смерті останнього замок перейшов у володіння князів Вишневецьких, які продовжили роботи з укріплення оборонних споруд та впорядкування палацу.

Комментарии закрыты.