25.03.2014. | Автор:

В Радомишлі відкриють музей домашньої іжеребцыВ Радомишлі відкриють музей домашньої іжеребцы

У місті Радомишль Житомирської області у маєту Богомолець-Шереметьєвих відкриється музей домашньої іжеребцы. Про це розказала Ольга Богомолець під презентації телевізійного фільму про Ольгу Богомолець та її колекцію української домашньої іжеребцы. Показ відбувся у столичному в арт-холі «Кайрос». -хвилинний фільм відзнято в рамках циклу програм про етнічні та культурні цінності різних країн світу. Журнальчикісти телеканалу здійснювали зйомку в декілька етапів, детально вивчаючи особливості такового культурологічного явища, як українська домашня ікона, та її соціальної функції в українському суспільстві.

Сразу Ольга Богомолець будує в музеї садибі Богомолець-Шереметьєвих облаштовує етнопарк «Радомисльська Папірня» музей, де будуть жити іжеребцы з їх численної колекції. Щоб кожен бажаючи міг не лише їх побачити, а й відчути їх сущность.

Ольга Богомолець — власниця однієї з найбільших в Україні колекції домашніх ікон, яка налічує близько п’яти тисяч екземплярів. Колекція нередко експонується. Під час виставок Ольга Богомолець проводить лекції в навчальних закладах. Нею видано кілька книжек, присвячених вивченню української домашньої іжеребцы.
Колекціонувати іжеребцы Ольга Богомолець розпочала років тому. Джерелом поповнення колекції були в основному так звані «блошині ринки». Щороку колекція збільшувалася, разом із нею зростало зацікавлення власниці у вивченні цього унікального явища духовного життя — української домашні іжеребцы. Ольга Богомолець примножувала свої знання завдяки спілкуванню з дослідниками мистецтва та історії України, рятувала іжеребцы від знищення, реставруючи майстерно виписані лики святих.

Музей-садиба знаходиться у місті Радомишль. Здесь на початку року родина Богомолець-Шереметьєвих придбала у місті Радомишль старовинний млин, який потребував реконструкції. В итогі вивчення історії будівлі стало відомо, що року на цьому місці, на гранітній скелі, що омивається з двох боків рікою Микою, була заснована перша в Центральній Україні паперова фабрика Києво-Печерської Лаври. Зуссилями родини Богомолець-Шереметьєвих папірня отримує нове життя — третій рік триває її реконструкція. В приміщенні папірні буде розташовано Музей-маєток родини Богомолець-Шереметьєвих та музей домашньої іжеребцы.

Світлана Цибульська, УкрТуризм

Комментарии закрыты.