25.03.2014. | Автор:

Українці почали менше відпочивати за кордономУкраїнці почали менше відпочивати за кордономТепер закордон — просто не по кишені. Тож обирають нині рідні Карпати. У турфірмах скаржаться — бота 0їть.

Ті тури, що до тисячі доларів з людини — розмели, залишилися лише наддорогі. І навіть новорічні свята ситуації не рятують. Отдалі — наші кореспонденти.

Тотальна економія — так українці цьогоріч зустрічатимуть Новий рік та Різдво. Ті, хто все ж таки вирішив святкувати свята за кордоном, шукають способи зекономити. Тому літаки міняють на автобуси.

Галина пакує речі. За тиждень збирається на новорічні свята до Норвегії, покататися на лижах разом із друзями. Оковівка не з дешевих. Тому дівчина ощадить на дорозі. Подорожуватимуть спершу автобусом, потім потягом. Попри те, що на дорогу піде понад доба, дівчина сповнена ентузіазму. Так далековато від України Новий рік святкуватиме вперше.

Галина, відпочивальниця: «Ми завжди святкували традиційно вдома у колі сім’ї, а цього року вирішили проекспериментувати. В Карпатах переполох у зв’язку із грипом, і снігу там немає. Карпати — це Карпати, а закордон — це щось нове. Хочеться подивитися».

У турфірмах кажуть: таких, як Галина небагато. Люди по закордонах їздять не достаточно. Ціни на новорічні тури кусаються. Відпочинок на двох у Єгипті — від півтори тисячі доларів за тиждень. У Європу взагалі груп набрати не можуть. Єдине, що залишилося незмінним — популярність дорогих турів на Мальдіви, Балі чи Канарські острови за кілька тисяч доларів із людини.

Георгій Маруненко, комерційний директор туристичної фірми: «Те, кто мог поехать дешево 0-0 евро, на данный момент их сильно мало. Вот и все, в особенности это, стукнуло по Европе. Те люди, у каких есть средства, они движутся и на данный момент расслабленно 1,5 — 2 тыщи евро — без заморочек, к огорчению, дешевенького отдыха нету».

У державній службі туризму це підтверджують: ті хто звик до закордонного сервісу і отдалі купують тури і подорожують світом. Таких стало менше всього на 4 відсотки. А решту українців, які спромоглися відкласти хоч якусь копійчину — на свята їдуть чи у рідні Карпати чи Крим.

Ольга Соколова, перша заступниця голови державної служби туризму і курортів: «До кольору, до вибору до смаку — українці будуть відпочивати, де подобається, в Україні дивитися самобутні — здесь будуть, хто обожать за кордон — буде там, це великі туроператори. В принципі неплохі і недорогі — вже викуплені закордоном».

Однак де б не вирішили відсвяткувати новорічні свята: на Мальдівах чи Канарах, Криму чи Карпатах — туроператори радять українцям планувати відпочинок уже сьогодні.

Комментарии закрыты.