25.03.2014. | Автор:

Трипільске коло : не відірваючись від землі

4-5 липня недалеко від мі0 Ржищів Київської області пройшов другий міжнародний еко-культурний фестиваль «Трипільське коло». Він був присвячений землі, а минулорічний захід пройшов під знаком води. На відміну від більшості фестивалів під відкритим небом «Трипільське коло» оголосило для себя територією вільною від вживання будь-яких наркотиків. Організатори наголошували, що присутнім не варто палити та вживати алкоголь. Втім, деякі відвідувачі все ж курили, а при вході наявність алкогольних напоїв не перевірялася.

Як завжди на подібних заходах були виставки народних майстрів, проходили майстер-класи з гончарства, ковальства, вишивки, витинанки та інших народних ремесел. Крім того, можна було прийняти безпосередню участь у будівництві трипільського житла, для чого була побудована хата-мазанка, поруч лежала глина, і кожен міг випробувати для себя у якості прадавнього будівельника. Ще однією відмінністтю «Трипільського кола» була присутність наметів з індійською їжею, в яких українці, що, судячи з вбрання, прийняли індуську віру, интенсивно пропагували вегетаріанство. Також були намети з написами «Питання-відповідь», де можна було отримати вичерпні відповіді на будь-які запитання.
Основна музична частина почалася з майже двогодинною затримкою через непередбачувані обставини у вигляді зливи. Незважаючи на це публіка терпляче чекала початку перфоменсу, розташувавшись на соломі, дошках та колодах прямо перед сценою.

Фестиваль відкрився виступом української групи «АтмАсфера» у супроводі балету ТК-Dance, який виконав знакічний танок на тему землі та родючості. Після цього усіх бажаючих запросили обсипати для себя та оточуючих зерном та борошном. Молодь із задоволенням розкидувала пшеницю та траву і врешті-решт майже всі були у білому борошняному поросі. Заплановані офіційні промови не відбулися, натомість розпочалася неофіційна частина фестивалю, під час якої гості свята могли вдосталь потанцювати під акомпанемент українських та зарубіжних гуртів.

Світлана Цибульська

Комментарии закрыты.