02.08.2013. | Автор:

Єлизавета Кірізій журналістка інтернет-журналу “Наш Киев. иа”, редакторка проекту “Журнал за 24 години”

Київ — комфортне місто для туристів, особливо якщо вміти чергувати прогулянки та відпочинок. Вагомий плюс — парки і сквери, розташовані в центрі. Після три­валих походеньок можна примоститися у затишку, з’їсти бутерброд та спокійно роздивитися довкола.

Популярне місце для релакс-посиденьок — площа пе­ред Національним музеєм історії, поблизу фундамен­ту старовинної Десятинної церкви (вул. Володимирська, 2). Зазвичай у теплу пору року тут збираються любителі погрітися на сонечку, почитати та помедитувати. Мами й бабусі бавляться з дітлахами, молодь розважається фрізбі, ввечері на майданчик приходять барабанщики, інколи влаштовують тренування фаєрщики.

Неподалік, за Десятинним провулком, розташована Пейзажна алея, з якої бере початок Kiev fashion park. Кілька років тому її могли забудувати, але громадські активісти відстояли алею, і тепер це вільний простір для арт-експериментів і улюблене місце для фотосесій та зустрічей багатьох киян та гостей міста. У 2009 році скульптор Костянтин Скретуцький разом із колегами, за підтримки благодійного фонду «Київська ландшафтна ініціатива», взявся розбудовувати дитячий майданчик, на якому згодом «оселився» 30-метровий кіт-багатоніжка, кумедні лавки у вигляді зайця, ворони і кота, дерево з мозаїки, фонтанчик із зебрами і слоненятком і багато ін­ших див на радість дорослим і дітям. У 2011 році до Дня Києва на алеї встановили ще 17 арт-об’єктів, здебільшо­го місць для сидіння різних видів та розмірів: лавочка з очима, з подушкою та ковдрою, лавка у формі даху і т. д. Над дизайном працювали українські модельєри Андре Тан, Лілія Пустовіт, Серж Смолін та інші. Колекцію Парку сучасної скульптури мають намір поповнювати.

Також у самому центрі Києва — п’ять хвилин від метро «Площа Льва Толстого» і десять від метро «Хрещатик»

— парк Шевченка. Стратегічно вигідне місце, оскіль­ки поряд і Національний університет ім. Т. Г Шевченка («червоний» та «жовтий» корпуси), і кафе-ресторани на будь-який смак, і Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, і великий книжковий магазин «Лі­тера» на вул. Льва Толстого. Для дітей влітку тут вста­новлюють гумові атракціони, катають на поні та малень­ких потягах. Студенти полюбляють валятися на траві (як у кіно про Нью-Йорк чи Париж), влаштовують міні-пікніки (проте без розведення вогнищ). У кіосках — соки, води, пиво, морозиво, сосиски в тісті та інші принади для зго­лоднілих.

Щодо вживання алкоголю та паління — офіційно у Ки­єві не можна розпивати міцні напої та курити на вулицях, у підземних переходах, на зупинках та за 50 метрів від них, у парках, скверах, на пляжах та в інших громадських місцях. Штраф становить від 51 до 170 грн. Проте поки що, на жаль, закон здебільшого діє на словах та на па­пері, і заборони на куріння та розпивання алкоголю по­всякчас порушують.

Інший приємний зелений куточок для перепочинку — поряд із метро «Золоті Ворота», на вулиці Володимирсь — кій. Це район так званого Старого міста. Історія всюди:
чавунному фонтанові заводу Термен у скве­рі більше 100 років, камінню, прихованому під музейним «маке­том» Золотих Воріт — під 1000. Тут є і кафе, і просто лавочки, а якщо уважно озирну­тися навкруги, можна побачити ще й малень­кі сюрпризи на дере­вах (даємо підказку: шукайте котів!).

Громадські місця, природаЩе один плюс: у Києві можна швидко і кардинально змінити обстановку. Щойно ви крокували велелюдним Хрещатиком, та достатньо спуститись у метро — і за 15 хвилин ви на справжньому острові, біля Дніпра. Гідро­парк — острів, на якому розташований найбільший в міс­ті парк атракціонів і працюють кафе, ресторани, спорт­майданчики. Природи теж вистачає, можна віддалитися від натовпу та асфальтових доріжок, поблукати серед дерев, узяти напрокат човни та катамарани. Щоправ­да, влітку тут досить людно — всі йдуть на пляж. Восени і навесні тихіше та приємніше. А ще в Гідропарку роз­міщується комплекс «Київ у мініатюрі», де у масштабі 1:33 зображено та встановлено найбільш відомі столичні пам’ятки архітектури: театри, храми, університети, мос­ти — усього більше 40 об’єктів. Відчуйте себе київським Гулівером!

Тим, хто прагне прогулянок на свіжому повітрі та ще й серед українського колориту, неодмінно слід завітати в Музей національної архітектури та побуту «Пирогів»

(маршрутки № 172 і № 156 від ст. метро «Либідська»). Ха — ти-мазанки, вітряки та церкви збирали та звозили сюди
у 1970-х рр. з різних куточків України — і тепер Закарпат­тя, Полтавщину, Слобожанщину, Поділля, Полісся та Пів­денну Україну ви зможете обійти на своїх двох за декілька годин. Кожна будівля — окремий міні-музей, де старанно збережено побут українських XVII-XX ст. Дерев’яні церк­ви діючі, в них навіть можна замовити вінчання. Також на території музею є ресторанчики у фольклорному стилі, зі стравами національної кухні; проводять ярмарки, де можна придбати килими, вишиті рушники, сорочки, гле­чики та інші сувеніри. Усі церковні та народні свята гуч­но та весело справляють — Різдво, Масляну, Великдень, Івана Купала, в музеї завжди відбуваються видовищні заходи і гуляє люд.

Для любителів усамітнення, тиші та спокою раджу Китаєве (вул. Китаївська, 15, від ст. м. «Либідська» — ав­тобус № 52, № 20) — Свято-Троїцький чоловічий мо­настир, лісопарк з глибокими ярами і балками, озера із дикими качками та рукотворними печерами, куди можна зайти зі свічкою за 2 грн. і побачити, як жили колись чен­ці. В давнину на цих укритих лісом валах були форпости, що слугували маяками на випадок вторгнення ворога («китай» з тюркського перекладається як «фортеця»). Тепер це прекрасне місце для довгих неспішних прогу­лянок.

Одна справа — сидіти на лавочці чи прогулюватися, інша — розпалювати багаття. Зазвичай у кінці квітня — на початку травня в Києві розпочинається сезон пікніків, душа бажає природи і шашликів, і щороку мерія повідо­мляє через ЗМІ, в яких саме природних зонах у межах міста можна розпалювати вогнища. У 2011 році, напри­клад, було обладнано понад 40 спеціальних місць із мангалами, столиками та іншим необхідним знаряддям.

За розпалювання багаття в не передбачених для цьо­го місцях можуть оштрафувати — в 2011 році штраф ста­новив від 50 до 170 грн. Окрім контролю за виконанням правил громадської поведінки, ця заборона пояснюєть­ся ще й протипожежною безпекою: навесні та влітку сухі трави й листя займаються від найменшої іскри.

Є кілька найпопулярніших серед киян парків для пік­ніків. У парку Дружби народів на Трухановому острові можна відпочити на березі Дніпра, покататися на вело­сипеді, вейкборді, водних лижах. Голосіївський ліс на­справді не ліс, а «окультурений» парк із алеями та кафе. Але заповідні галявини і тут знайдете. В парку можна орендувати зону для пікніка з мангалом на цілий день; також є озера, а отже — катамарани та човни напрокат. Купатися в озерах заборонено. Парк Партизанської слави знаходиться неподалік Харківського шосе, є де­кілька озер, але знову ж таки не для купання. Парк «Бі — личі» має вигляд затишного соснового лісу, там досить багато простору, але так само й багато сміття навколо. На затоці «Собаче Гирло» на Оболоні можна оренду­вати бесідки з мангалами, спортінвентар, покататися на човні. Тут якраз дозволено купатися. У лісопарку «Ви­ноградар» є все необхідне: столики, лавки, навіси, ман­гали, навіть зможете купити дрова, якщо лінь збирати самому. Пуща-Водиця — для любителів цивілізованого відпочинку на природі: спортивні майданчики, великі га­лявини, прокат катамаранів та човнів, мангали. В озерах дозволено купатися. Міністерські озера вважаються найчистішими в місті, рай для риболовів та любителів природи. Проте знаряддя для пікніка та шашликів слід брати з собою.

Категория: Інший Київ

Комментарии закрыты.